سطح علمی دانشگاه ها در هر کشور متناسب با هوش و استعداد دانشجویان هر کشور سنجیده می شود و هر دانشگاه سطح و رتبه علمی خاص و قوانین و سخت گیری دقیق خود را اعمال می کند اما جالب است بدانید در کشور ایرلند میزان سخت گیری و مردودی دانشجویان در ترم اول بیش از 70 درصد می باشد که همین عامل باعث ناامیدی دانشجویان این کشور شده است.

بیش از هفتاد درصد دانشجویان ترم اولی در ایرلند نمی‌توانند در دروس مشخصی نمره قبولی بگیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از آیریش تایمز، میزان مردودی دانشجویان ترم اولی در ایرلند اساتید دانشگاهی را به این فکر واداشته است که آیا دانشجویان به صورت اجباری به دانشگاه فرستاده می‌شوند.

 دکتر جیم موری یکی از اساتید دانشگاه در ایرلند معتقد است زمانی که تعداد دانشجویان بی‌میل به ادامه تحصیل افزایش می‌یابد طبیعتا کیفیت نتایج با افت شدید مواجه می‌شود.

ایرلند یکی از کشورهای اروپایی است که نرخ ورود به دانشگاه‌های آن بالاست و بیش از 60 درصد دانش‌آموزان پس از اتمام دبیرستان وارد دانشگاه می‌شوند.

نرخ قبولی در دروس رشته‌های علوم رایانه و فناوری اطلاعات به حدی پایین است که مسئولان بخش فناوری اطلاعات در آموزش عالی ایرلند را به شدت نگران کرده است.

نکته نگران‌کننده دیگر این است که این نرخ در کالج‌ها و مراکز رده پایین تر به بیش از 84 درصد می‌رسد و در سال 2015 و 2016 بیش از شش هزار دانشجو از ادامه تحصیل خود انصراف داده‌اند.

بیشترین میزان عدم پیشرفت و عدم قبولی در رشته‌های علوم رایانه، شهرسازی و تجارت و کسب‌وکار بوده است.

منبع/ایسنا