در سالهای پیشین میتوانستیم از هر 5 کوچه 2 کوچه را ببینیم که در آن ها مواد مخدر و روانگردان به فروش میرسید اما اکنون با عطاری ها این مخدرها و روانگردان ها براحتی در دسترس مردم هستند.روانگردان هایی مانند ترامادول و متادون که به شدت به بدن انسان آسیب میرسانند و سبب مشکلات جدی برای هر انسانی میشوند.

تحقیقات میدانی، صحت گزارش های مردمی مبنی بر عرضه آسان و مستقیم روان گردان ها و داروهای مخدر در عطاری ها را به دور از چشم مسئولان و دستگاه های نظارتی و امنیتی را تایید کرد.

چندی پیش اخبار و گزارشاتی مبنی بر عرضه مستقیم و غیر قانونی انواع قرص های روانگردان و مسکن های بسیار قوی و اعتیاد آور از سوی برخی شهروندان برای ما ارسال شد و این اخبار تقریبا باور نکردنی تا قبل از دستیابی به قطعیت جریان از سوی قدس خبر  به انتشار نرسید.

پیگیری این جریان با مشاهده ی میدانی و تحقیق و تفحص از برخی از این واحد های صنفی به شکل مستتر، حاکی از صحت ماجرا داشت و متاسفانه فروش آزاد انواع دارو های روان گردان از درگاه چند عطاری را به عینه مشاهده کردیم.

دارو هایی از جمله قرص های ترامادول، متادون و انواع مسکن های مخدر دیگر که سوء تاثیر آنها بر سلامت و روان مصرف کنندگان که با نهایت تاسف عمدتا جوانان و نوجوانان هستند برای همه مسلم است، به شکلی بسیار ساده و در مقادیر کم و زیاد و اشکال مختلف توسط دکتر نماهای متقلب و شیطان صفت که در برخی عطاری های سطح شهرستان جا خوش کرده اند، به فروش میرسد.

نکته جالب این جریان این جاست که در هنگام تنحقیقات قدس خبر با سوال از بسیاری از جوانان شهرقدسی توانستیم به چند آدرس دقیق برسیم و دور و در پرده ماندن چنین مساله ی شایعی از چشم های نیروی انتظامی، مسئولان و متولیان مبارزه با مواد مخدر، بازرسان صنفی و تعزیرات، شبکه بهداشت و درمان و بسیاری از دیگر مسئولان همیشه مدعی ردی از ابهام های درهم و باور نکردنی را در خصوص عملکرد و نظارت و تحقیق این دستگاه های مسئول به دنبال دارد.

مسئولان گرانقدر فوری اقدام کنید

قطعا لزوم اقدام فوری مسئولان مربوطه و جمع آوری این دارو های غیر مجاز و برخورد قاطع و بی تعارف با این متخلفین بدون اتلاف وقت، واضح است و نجات حتی یک جوان از گرفتار شدن در دام گسترده ی این سودجویان بسیار پر اهمیت و غفلت ناپذیر است.

و اما سخن ما با جوانان…

انواع و اقسام دارو های روان گردان و مسکن های غیر مجاز که گاها با پیشنهاد یک دوست یا یک فرد متخصص برای تسکین انواع درد ها و یا هر دلیل دیگری به شما عزیزانِ جان پیشنهاد میشوند، فقط و فقط آرامشی پوشالی و تلقینی و سرشار از آسیب های دراز مدت برای روح و جسم به همراه خواهد داشت که ندامت از مصرف این دارو ها در آینده نزدیک را برای فرد مصرف کننده به همراه خواهد داشت و قدرت نه گفتن به این اشتباهِ حتی یکباره، شما را از گزند روزها و ماه پشیمانی در امان نگاه خواهد داشت.

ضمنا به گفته متخصصان عدم اعتیادآور بودن این مخدر ها دروغی بزرگ بیش نیست و به مرور زمان بنا به ایجاد نیاز فکری و جسمی، باعث افزایش میزان مصرف و در نتیجه اعتیاد خانمان سوز و گرایش به دیگر مخدر های قوی تر خواهد شد.
نگرش به نیمه پر لیوان در این جریان به امید معتاد نشدن، تنها نگاه به نیمه پر جامی از سم است…

منبع : دانا