در یک اقدام عجیب و بی سابقه یک استاد بی ظرفیت در دانشگاه خصوصی در یکی از شهرهای تایوان به خاطر اعتراض و عدم انتقاد پذیری به نمره منفی یک دانشجو در ارزیابی اساتید دانشگاه به کل دانشجویان آن کلاس نمره صفر داد و همه کلاس را مردود کرد و در صفحه ی شخصی خود دلیل این کار را اعلام کرد که در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از چایناپست، “کائو”، استاد تدوین فیلم دانشگاه شی‌سین پس از آن که یکی از دانشجویان مطالب مطرح‌شده در کلاس را توخالی و سطحی ارزیابی کرد، به کل 150 دانشجوی کلاس نمره صفر داد و تهدید کرد تا زمانی که دانشجوی مذکور عذرخواهی نکند، نمرات را تغییر نخواهد داد.

مقامات دانشگاه اعلام کرده‌اند که نمرات دانشجویان به حالت عادی برگردانده خواهد شد.

این استاد در صفحه فیسبوک خود از دانشجویان و مقامات دانشگاه عذرخواهی کرده‌ است.

وی در صفحه خود نوشت: به خاطر این نگرانی که در شما به وجود آمد، عذر می‌خواهم اما همچنان معتقدم که این ارزیابی بی‌اساس و ناعادلانه است.

“کائو” در ادامه پست فیسبوک خود افزود: وقتی قرار است یک بازخورد شدید منفی داده شود، باید علت آن نیز گفته شود. من همیشه در طول کلاس از دانشجویان می‌خواهم که سؤالات و نظرات خود را مطرح کنند تا کیفیت تدریس افت نکند.

فرم‌های ارزیابی اساتید در این دانشگاه بدون نام بوده و تا دو سال قبل پس از اعلام نمرات در اختیار اساتید قرار می‌گرفت؛ اما از آن به بعد مسؤولان دانشگاه با این توجیه که در صورت نارضایتی دانشجویان باید استاد از این موضوع مطلع شده و روند خود را اصلاح کند، تصمیم گرفتند که این اطلاعات را در طول ترم به اساتید ارائه کنند.

مسؤولان دانشگاه اعلام کرده‌اند در صورت نیاز در رابطه با زمان ارائه بازخوردها به اساتید بازنگری می‌کنند.

منبع/ایسنا