سلامت و زیبایی پوست می تواند زیبایی هر انسانی را دو چندان نماید.در این میان هر شخصی برای زیبا بودن و سلامت پوست خود به یکسری نکات توجه می کند.برخی از افراد تنها حضور طولانی مدت را عاملی برای در خطر قراردادن سلامت پوست می دانند و برخی دیگر از بروز چین و چروک ها نگران می شوند.اما در صورت استفاده از مواد غذایی سالم می توان بر بسیاری از این مشکلات غلبه کرد.
هنگامی که بحث بهره مندی از پوستی سالم مطرح می شود برخی از بهترین مواد غذایی از جمله مرکبات،دانه کدو تنبل،هویج،روغن زیتون،برخی انواع مشخص از ماهی،بادام و بسیاری موارد دیگر می توانند به سلامت این اندام بدن انسان کمک کنند.افراد مختلف در زمینه بهبود سلامت پوست به چیزهای مختلفی فکر می کنند.رخی بلافاصله کاهش اثار قرار گرفتن بیش از ادازه در معرض خورشید را مد نظر قرار داده در شزایطی که دیگران ممکن است بیشتر نگران از بین بردن چین و چروک ها پاکسازی لکه ها یا بهبود رنگ یا بافت پوست باشند.پوست بزرگترین اندام در بدن ما محسوب می شود که نه تنها بیشتر از اندام های دیگر در معرض نیروهای خارجی قرار دارد بلکه چهره ای است که ما به جهان نشان می دهیم.

بر همین اساس حفظ سلامت و فوق العاده پوست به صورت طبیعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در همین راستا درک و اگاهی از این که این اندام برای حفظ شکل و ظاهر خوب و طبیعی خود به چه چیزهایی نیاز دارند بسیار مهم است.سلول های پوست ما ممکن است به سرعت باز تولید شوند اما انها با حملاتی از تمامی جهات چه از داخل بدن و چه از خارج بدن مواجهئهستند. پوست بدن ما نسبت به شرایط اب و هوایی اسیب های فیزیکی_تغیرات دمایی_نوسانات رطوبت و بسیاری موارد دیگر تحت تاثیر قرار میگیرد.این به معنای ان است که محافظت از پوست نیازمند زرادخانه ای قدرتمند از ابزارهای سالم و مواد مغذی برای در امان نگه داشت ان است.این ابزارها در اشکال مختلف مانند ویتامین A ویتامین E ویتامین C انتی اکسیدان ها_روی_اسید های چرب و بسیار مواد مغذی دیگر در دسترس هستند.

دانه های کدو تنبل :
اگرچه دانه های مختلفی حاوی سطوح بالای مواد مغذی و مواد معدنی مهم هستند اما دانه های کدو تنبل دارای محتوای منحصر به فرد از روی هستند که یکی از مهم ترین مواد معدنی برای در اختیار داشتن پوستی سالم محسوب میشود.به حفظ سطوح مناسب کلاژن کمک می کند و غشای سلول های پوستی را تقویت می کند.

چای سبز :
تا به امروز مطالعات مختلفی درباره چای سبز صورت گرفته که به فواید سلامت ان اشاره دارند.ترکیبی از انتی اکسیدان های موجود در یک فنجان چای سبز دیوار دفاعی فوق العاده ای در برابر سرطان پوست ایجاد می کنند. چای سبز حاوی تانن است و نشانه های چین و چروک در پوست را کاهش می دهد.

محصولات لبنی کم چرب :
یکی از ضروری ترین ویتامین ها برای سلامت پوست انسان ویتامین A است که می تواند به بتا کاروتن تجزیه شود و از این رو به صورت مستقیم با افزایش سلامت پوست در ارتباط است.ویتامین A به عنوان یک انتی اکسیدان قدرتمند نیز عمل می کند که با درصد های بالا در محصولات لبنی کم چرب یافت می شود.

منبع: شفا آنلاین