امروز و دیروز ازدحام زیاد مردم و ترافیک شدید در محورهای منتهی به مجتمع پلاسکو باعث اختلال در روند امداد رسانی و آوار برداری نیروهای امدادی شد که به همین خاطر امروز با اعلام رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران طرح ویژه ممنوعیت ها و محدودیت ها ترافیکی در اطراف محل حادثه اعمال شده است.

سرگرد علی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در محورهای منتعی به حادثه پلاسکو، اظهار کرد: برابر تدابیر اتخاذ شده تردد کلیه وسایل نقلیه به استثنای وسایل نقلیه مجاز در خیابان جمهوری حدفاصل خیابان حافظ تا سعدی و هم چنین خیابان فردوسی حد فاصل میدان امام خمینی تا میدان فردوسی ممنوع است.

وی با بیان اینکه این محدودیت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت، گفت: توصیه ما به شهروندان این است که تا حد امکان از ترددهای غیر ضروری در مرکز پایتخت خودداری کنند.

وی در مورد مسیرهای جایگزین خطوط اتوبوسرانی نیز گفت: طی هماهنگی‌های انجام شده با اتوبوسرانی در حدود ۵ یا ۶ خط اتوبوس که از این معابر می‌گذرد تغییراتی ایجاد شده که این تغییرات در مبدا و مقصد به اطلاع مسافران می‌رسد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از شهروندان خواست که از حضور در اطراف محل حادثه ساختمان پلاسکو خودداری کرده و خبرها را از طریق خبرگزاری‌های معتبر و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

منبع/ایسنا