13

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که رژیم غذایی که انتخاب می کنند ، از نظر مواد غذایی تشکیل دهنده بیشتر حاوی خوراکی های طبیعی باشد که سرمنشاء گیاهی دارد ، در این مطلب رژیم غذایی سرشار از سبزیجات را به شما معرفی خواهیم کرد.

افراد با تجربه در مورد تغذیه می دانند که استفاده از یک رژیم غذایی متعادل، شامل مقدار زیادی سبزی و میوه های تازه، روشی بسیار عالی برای مراقبت از پوست است. افزودن سبزی های تازه به موادی که به طور روزانه برای مراقبت از پوست صورت تان مصرف می کنید، می تواند خیلی سریع احساس صافی و نرمی به پوست داده و رطوبتی تازه به رنگ چهره ببخشد. بسیاری از زنان بومی مناطق گرمسیری سال هاست از آووکادوی له شده یا روغن زیتون برای طراوت بخشیدن و نرم کردن پوست صورت خود استفاده کرده اند اما می دانید تربچه و هویج هم می توانند روشن کننده پوست های کدر و مشکل دار شما باشند؟

 

 

بفرمایید هویج

هویج میزان بالایی بتاکاروتن و ویتامینA دارد و از مدت ها پیش برای تهیه مرطوب کننده های تسکین دهنده آفتاب سوختگی و ایجاد درخشندگی برای صورت های آفتاب سوخته به کار برده می شود. روغن های مفید در هویج اغلب در ماسک های صورت به کار گرفته می شوند و در برخی داروخانه ها هم این ماسک ها با شعار «به هویج بله بگو» موجود هستند. با تمیز کردن و پختن چند هویج تازه و مخلوط کردن آن با ۴ قاشق غذاخوری عسل، می توانید یک ماسک با همین خاصیت درست کنید. این خمیر را به مدت ۱۰دقیقه روی صورت گذاشته و سپس آن را شسته و یک کرم مرطوب کننده معمولی به صورت خود بمالید.

 

 

تنبلی که به پوست شما شادابی می دهد

کدو تنبل حاوی ویتامین های Aو C و نیز ماده معدنی روی است. همچنین میزان بسیار زیادی آنزیم های نباتی دارد که یک لایه بردار ملایم هستند. پس می توانید با استفاده از آن از پوست خشک و پوسته پوسته خود خداحافظی کنید! برای داشتن چهره ای شاداب، ۲قاشق چای خوری کدو تنبل پوره شده تازه یا کنسروی را با یک دوم قاشق چای خوری عسل و یک چهارم قاشق چای خوری شیر معمولی یا شیر سویا مخلوط کنید، صورت خود را بشویید و این مخلوط را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست تان بگذارید پس از شست وشو از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

 

برای عذرخواهی از پوست تان

استفاده از خیار و پوست آن برای بهبود وضعیت پوست در بسیاری از نقاط جهان رایج است. خیار سرشار از نرم کننده هاست و پوست های تشنه را به زندگی برمی گرداند. ماسک خیار به خصوص در تابستان بسیار مؤثر است، زیرا خاصیت خنک کنندگی دارد. اگر مدت طولانی ای را کنار ساحل و زیر آفتاب گذارانده اید، ماسک خیار روشی عالی برای عذرخواهی از پوست سوخته شماست. می توانید خیار را خردکرده و با ۸۵ گرم شیر(که بهتر است پرچرب باشد چون رطوبت بیشتری دارد) در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. بعد آن را برای ۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید. برای آبرسانی بیشتر به پوست در زمانی که ماسک روی صورت تان است یک لیوان آب نیز بنوشید. سپس با آب سرد صورت خود را بشویید.

 

 

نوشیدنی ای که باید روی پوست تان بگذارید

تربچه به طور شگفت انگیزی خاصیت قوی رطوبت دهی به پوست دارد. پیش از شروع یک هفته پرکار می توانید یک نوشیدنی انرژی زا برای صورت خود درست کنید: آب تربچه یا تربچه رنده شده تازه را با زرده تخم مرغ، ماست طبیعی و خیار رنده شده مخلوط کرده و ۱۵ دقیقه روی صورت تان بگذارید و بعد با آب گرم آن را بشویید.

از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید تا پوست خشک تان دوباره طراوت و تازگی خود را به دست آورد. برای اینکه مطمئن شوید به ماسک های سبزی ها آلرژی ندارید پیش از استفاده از آن روی صورت، برای آزمایش مقداری از آن را به مدت ۲۰ دقیقه پشت دست خود بگذارید.