برای لاغرشدن می توانید از برخی خوراکی ها و موادغذایی کمک بگیرید راهنمایی های موثری در این زمینه برایتان داریم که می توانند در رسیدن شما به تناسب اندام موثر باشند زنجبیل ،فلفل قرمز و غلات بسیار مفیدندراهکارهای تغذیه ای جالبی در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

رژیم‌ های غذایی مختلفی برای کاهش وزن توصیه شده، اما شاید در کمتر نسخه‌ ای، مصرف غذای تند توصیه شده باشد. اما حقیقت ماجرا این است که غذاهای تند به کاهش وزن کمک می‌ کنند. به این توصیه‌ ها توجه کنید:

۱- از ادویه های تند استفاده کنید

برخی از گیاهان دارای مواد بایواکتیوکپسایسین هستند که نه تنها مزه‌ ی آن ها را تند می‌کند بلکه باعث می‌ شود مصرف انرژی تا ۳ ساعت بعد از مصرف ۲ برابر شود. انواع فلفل قرمز، هالنپینو، تابسکو (مکزیکی) با تاثیر بر انتقال دهنده‌ های عصبی مغز اشتها را نیز کنترل می‌ کنند.

زنجبیل چاشنی مفید دیگری است که با بالا بردن دمای بدن و افزایش ۲۰ درصدی متابولیسم می‌تواند در این امر شما را یاری کند.

در بسیاری از محصولات از شیرین‌کننده‌ های مصنوعی برای کم کردن مقدار کالری استفاده می‌ شود. تحقیقات زیادی ثابت کرده‌اند که این مواد به افزایش وزن کمک می‌ کند. شیرین‌کننده‌ های مصنوعی ۷۰۰۰ برابر از شکر طبیعی شیرین‌ تر هستند که با بی‌ حسی غدد چشایی پر خوری را به همراه خواهد داشت. شیرین‌کننده‌ های مصنوعی را با شیرینی‌ های طبیعی چون میوه و شکلات تلخ جایگزین کنید.

۲- از مصرف نوشابه بپرهیزید

نوشابه سرشار از کافئین، فروکتوز و کالری است. این محصول نه تنها باعث افزایش وزن شده بلکه ریسک ابتلا به دیابت را افزایش داده و پوسیدگی دندان و تضعیف استخوان‌ ها را به همراه خواهد داشت. حتی نوشابه‌ های رژیمی نیز از شیرین‌کننده‌ های مصنوعی استفاده می‌ کنند. علاوه بر این موارد گاز موجود در نوشابه باعث افزایش حجم شکم خواهد شد.

۳- از غلات استفاده کنید

به جای پاستا، نان و آرد از غلاتی چون جو دوسر، گندم و برنج قهو‌ه‌ ای استفاده کنید. غلات سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین هستند و برای مدت بیشتری به شما احساس سیر بودن می‌ دهند. همچنین ریسک ابتلا به دیابت، فشار خون و کلسترول بالا و چاقی مفرط را می‌ کاهند.


منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: چربی شکمی