جامعه نیاز به یکنواختی درست دارد و این یکنواختی را عوامل گوناگونی بر هم زده اند.چاقی یکی از معضلاتی است که هر جامعه ای دیده میشود و این معضل در یکنواخت بودن جامعه اختلال ایجاد میکند.فرزاد فر گفته است که متاسفانه افراد چاق در ایران بیشتر از 60 درصد میباشند و از میان این افراد چاق 85 درصدشان نمک را بیش از حد مصرف مینمایند.

فرزاد فر رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر صبح امروز در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در بیمارستان محک با اشاره به مطالعه تحقیقاتی صورت گرفته در سراسر کشور اظهار داشت: در این مطالعه ۱۵۰۰ نفر از سراسر کشور شرکت کردند و از این تعداد ۲۴۰ نفر در کارگاه های اموزشی ما شرکت کرده اند.

وی بیان کرد: از میان زنان کشور بیش از ۳۰ درصد آنها و ۴۷ درصد مردان از چاقی رنج می برند که به طور کلی ۶۰ درصد جمعیت ایران چاق است و جمعیت شهری ۵ درصد از روستاییان چاق تر هستند.
رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر ادامه داد: ۲۸ درصد ایرانی ها فشارخون دارند و نکته عجیب این است که روستاییان بیشتر از بیماری فشار خون رنج می برند و متاسفانه ۹ درصد ایرانی ها دیابت دارند.
وی عنوان کرد: متاسفانه ۲۰ درصد از ایرانی ها دچار چربی خون از درجات مختلفی هستند و ۴۹ درصد مردم کشور کمتر از حد معمول میوه مصرف می کنند و ۲۵ درصد ایرانی ها  کمتر از مورد نیاز بدن شان سبزی مصرف می کنند.
فرزاد فر افزود: بیش از ۸۵ درصد ایرانی ها نمک بیش از اندازه مصرف می کنند و تنها ۱۱ درصد مردم نمک را در حد اندازه و مورد نیاز بدن مصرف می کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان