طبق خبرهای رسیده دکتر فرهادی وزیر علوم در حکمی رئیس دانشگاه شهید بهشتی محمد مهدی طهرانچی را برکنار کرد و حسن صدوق ونینی که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی نیز بود را به عنوان عنوان سرپرست دانشگاه شهید بهشتی منصوب شد و از وی خواست در تحقق سیاست های این دانشگاه کوشا باشد. به گزارش خبرنگار مهر، وزیر علوم، حسن صدوق ونینی عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب کرد.

یکی از مسئولان دانشگاه در گفتگو با مهر خبر برکناری رئیس دانشگاه شهیدبهشتی را تایید کرد.

در متن حکم وزیر علوم برای سرپرست جدید دانشگاه آمده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست دانشگاه شهید بهشتی منصوب می شوید.
امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه شهید بهشتی را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید.
بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا کنید.

حسن صدوق عضو هیات علمی و استاد رشته ژئومورفولوژی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی است و در گذشته معاونت آموزش و برنامه ریزی سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده داشته و به مدت 8 سال سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده است.»

پیش از این محمد مهدی طهرانچی به عنوان ریاست دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می کرد.

طهرانچی از اردیبهشت ماه سال ۹۱ به عنوان ریاست دانشگاه شهیدبهشتی در این دانشگاه فعالیت می کرد.

منبع/مهر