هرگز دست از تحرک و فعالیت ورزشی برندارید تمرینات ورزشی تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی ما خواهند گذاشت می خواهیم در این بخش به پنج فایده ورزش برای بدن اشاره کنیم افزایش قدرت استخوان ها وبهبود بخشیدن روحیه از جمله خاصیت های مهم ورزش برای بدن به شمار می روند در ادامه به توصیه های مربیان ورزشی در این زمینه دقت کتید .

در سرمای زمستان بیشتر افراد علاقه‌ای به ورزش کردن ندارند و به دلیل سرمای هوا بیشتر دوست دارند که در خانه باشند. با این وجود بهتر است بدانید که ورزش در سرما فواید زیادی دارد به سلامت جسمی و روحی کمک می‌کند.

ورزش در هوای سرد ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و به سلامتی کمک می‌کند.

۵ فایده اصلی ورزش در زمستان و سرما عبارتند از:

۱- سوزاندن کالری:

سرما باعث می‌شود که انرژی بیشتری برای افزایش دمای بدن مصرف شود. یک استاد علم حرکت شناسی در این باره می‌گوید: اگر در سرما ورزش کنید ۱۰ تا ۴۰ درصد بیشتر کالری می‌سوزانید.

یک فردی که ۷۵ کیلوگرم وزن دارد با انجام فعالیت‌های زمستانی زیر بیشتر کالری می‌سوزانند:

اسکیت ۵۴۴ کالری در ساعت

اسکی ۴۷۶ کالری در ساعت

اسنوبرد ۴۷۶ کالری در ساعت

۲- افزایش قدرت استخوان‌ها:

معمولا افراد در فصل زمستان در خانه می‌مانند و کمتر در معرض آفتاب قرار دارند. در صورتی که در فضای باز ورزش کنید ویتامین D بیشتری در بدن شما تولید خواهد شد که قدرتمند شدن استخوان‌ها می‌شود. در صورتی که فرد ۱۵ دقیقه در فضای آزاد باشد ویتامین D زیادی در بدن تولید می‌شود که برای سلامت استخوان‌ها مفید است.

۳- افزایش سلامتی:

معمولا تصور می‌شود که قرار گرفتن در هوای سرد باعث افزایش احتمال سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شود اما این تصور غلط است و ورزش در هوای سرد و آزاد باعث افزایش کارایی سیستم ایمنی بدنی می‌شود.

۴- بهبود بخشیدن روحیه:

افراد زیادی در فصل زمستان روحیه خوبی ندارند و احساس افسردگی می‌کنند. قدم زدن و ورزش کردن در هوای سرد می‌تواند روحیه افراد را بهبود ببخشد به خصوص اگر با بارش برف همراه باشد. قدم زدن در برف استرس را کاهش می‌دهد.

۵- افزایش کیفیت ورزش:

مطالعات مختلف نشان داده است که ورزش در فضای باز و در طبیعت نسبت به ورزش در باشگاه نتیجه بهتری دارد. برای مثال زمانی که در فضای باز می‌دوید پستی و بلندی زمین و مقاومت باد ورزش را بیشتر به چالش می‌کشد.

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که در فضای باز ورزش می‌کنند فعال‌تر هستند و بیشتر از ورزش لذت می‌برند.

ایسنا