از زمان های گذشته تا کنون زیبایی مورد توجه بسیاری افراد بوده است.تمام افراد به سمت زیبایی گرایش دارند و همین موضوع باعث می شود افراد در برخی شرایط در این موضوع زیاده روی کنند و سلامت خود را فدای این مسئله نمایند.این روزها تب و تاب زیبایی و سفیدی دندان ها در فضاهای مجازی داغ داغ است.اما موضوع مهم این است که نباید سلامت دندان هایمان را فدای لبخند زیبا کنیم.


وی ادامه داد: زیبایی به خاطر طبع زیباپسند انسان است، به همین علت در حوزه دندانپزشکی این موضوع رواج پیدا کرده اما باید برای زیبا شدن به سراغ افراد دارای تخصص و مهارت رفت.
رییس انجمن دندانپزشکان عمومی اعلام کرد: برای دندانپزشکان عمومی آموزش حداقلی ۱۰۰ ساعت را در حوزه زیبایی در نظر گرفته‌ایم.
شهنی‌زاده با بیان اینکه اکثر انجام روش‌های زیبایی بر روی دندان و تبلیغات گسترده در این حوزه به راه کسب درآمد برای برخی افراد تبدیل شده، عنوان کرد:‌ انجام روش‌های زیبایی بدون توجه به حفظ سلامت دهان و دندان می‌تواند باعث بروز مشکلات شود.
وی اظهار داشت: دهان جایگاه عصبی- عضلانی است و نمی‌توان تنها با اضافه کردن یک ماده چینی یا کامپوزیت به قیمت بدست آوردن زیبایی، به بخش‌های دیگر آسیب رساند و سلامت دهان و دندان را به خطر انداخت.
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی با بیان اینکه اگر روش‌های زیبایی دندان و به اصطلاح لبخند زیبا به درستی انجام شود، نه تنها ایرادی ندارد، بلکه با طبع زیباپسند انسان همخوانی دارد، گفت: امروز روش‌های زیبایی پیشرفت زیادی داشته که در برخی از آن‌ها مانند لمینت‌ها دندان‌ها را تراش داده و مواد چینی روی آن قرار می‌دهند.
شهنی‌زاده با اشاره به روش پیشرفته و مشهور به لبخند هالیوودی عنوان کرد: امروز روش‌ جدیدی در دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که بدون تراش دادن دندان‌ها می‌توان خط لبخندی زیبا داشت این روش با عنوان لبخند هالیوودی مشهور است.
وی افزود: ‌در این روش دندان‌ها تراش داده نمی‌شوند و روی آن‌ها را پرسیلن‌ یا کامپوزیت قرار می‌دهند اما نکته حائز اهمیت این است که در این روش با اضافه کردن حجم دندان زیبایی حاصل می‌شود به همین دلیل باید مراقب بود فرد دچار بیماری‌های لثه‌ای نشود.
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی با اشاره به روکش‌های جدید دندان در افزایش زیبایی آن‌ها گفت: ‌روکش‌های جدید مثل مدل‌های قدیمی فلز ندارد که بعد از روکش‌گذاری لبه فلز دیده شود و زیبایی آن تحت تاثیر قرار گیرد، تمام این روکش‌ از جنس چینی است و با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال این روکش‌ها آماده می‌شود.

 

منبع: راهنمای سفر من