ورزش کردن تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامت جسم و روح شما خواهد داشت که بر هیچ کدام از افراد پوشیده نیست.اما گاهی اوقات اتفاق می افتاد افراد با وجود ورزش کردن نتیجه دلخواه و مثبتی نمی گیرند و نمی توانند به تناسب اندام برسند.به راستی دلیل این موضوع چیست؟در این مطلب قصد داریم شما را با مواردی آشنا نماییم که باعث می شوند ورزش کردن موثر واقع نشود

۱. نداشتن برنامه مناسب:

می‌توان از مربیان ورزش برای گرفتن برنامه استفاده کرد. سایت‌های مختلف اینترنتی هم هستند که برنامه‌های ورزشی ۶ تا ۱۲ هفته‌ای ارائه می‌دهند. اگر فردی هستید که بعد از مدتی انگیزه خود را از دست می دهید، بهتر است برنامه داشته باشید.

۲. تغذیه نادرست:

نمی‌توان با انجام ورزش و بدون توجه به تغذیه تناسب اندام به دست آورد.

از غذایی که می‌خورید آگاهی داشته باشید. ورزشکاران باید به اندازه کافی پروتئین  کربوهیدرات و چربی سالم مصرف کنند.

۳. استفاده از وزنه‌های سبک:

معمولا زنان دچار این مشکل می‌شوند ، زیرا احساس می‌کنند که وزنه‌ها سنگین هستند. اگر می خواهید فرم بدن شما تغییر کند باید وزنه بزنید ، زیرا وزنه زدن فرم عضلات را شکل می‌دهد.

۴. انجام یک برنامه برای همیشه:

نباید همیشه یک برنامه را تکرار کنید. باید در ورزش تنوع ایجاد کنید و ورزش‌های مختلف انجام دهید. برای خودتان چالش ایجاد کنید.

۵. نداشتن همراه:

بهتر است ورزش را با شخصی دیگر را انجام دهید تا برای شما ایجاد انگیزه کند و پشتکار شما بالا برود، داشتن همراه باعث ایجاد رقابت سالم هم می‌شود که در پیشرفت موثر است.

منبع:اسنا