اگر شما هم جزء افرادی هستید که قهوه می نوشید می خواهیم به شما این مژده را بدهیم افرادی که قهوه می نوشند نسبت به سایر افراد عمر طولانی تری دارد.اما دلیل این موضوع چیست؟دانشمندان بر این عقیده هستند که دلیل این موضوع به خاطر کافئین موجود در قهوه است.

محققان دریافته‌اند نوشیدن قهوه و چای، از طریق کاهش مواد شیمیایی در خون که نقطه آغازی برای بیماری قلبی است، می‌تواند به مردم کمک کند تا زندگی طولانی‌تری داشته باشند.

در حال حاضر محققان در دانشگاه استنفورد معتقدند ممکن است به همین دلیل باشد که نوشیدن یک قهوه یا چای برای استراحت مناسب است.

کافئین، مواد تشکیل دهنده قهوه، چای و برخی از نوشابه‌های گازدار است که مواد شیمیایی در خون را که موجب بروز التهاب می‌شوند، از بین می‌برد.رگ‌های خونی ملتهب بیشتر احتمال دارد که سفت شوند و این یک عامل خطر برای بیماری قلبی است.

به گفته محققان، التهاب هم چنین نقش کلیدی در بسیاری از بیماری‌های دیگر دارد. آزمایش بر روی خون افرادی که کمتر مواد شیمیایی مرتبط با التهاب داشتند، نشان داد که کافئین بیشتری در جریان خون آن‌ها وجود دارد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که آن‌ها، بیش از حد انتظار، نسبت به هم‌سالان خود، قهوه می‌نوشند.تئوبرومین، یک ماده شیمیایی موجود در شکلات است که مشخص شده آن هم اثر ضدالتهابی دارد.

دیوید فورمن از موسسه ایمنی، پیوند و عفونت دانشگاه استنفورد گفت: «بیش از ۹۰ درصد از تمام بیماری‌های غیرمسری در دوران پیری با التهاب مزمن همراهند.»او افزود: «بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف کافئین با طول عمر در ارتباط است.»

منبع:جوان ایرانی