یک انسان وقتی نتواند در برابر فشار احساسی یا فشار روانی تحمل زیادی داشته باشد با استرس روبرو خواهد شد.هر فردی به زمان خودش استرس میگیرد و استرس در هر فردی متفاوت میباشد،امکان دارد یک نفر در اثر یک عامل استرس بگیرد ولی نفر دیگر استرس نداشته باشد.درس،مشغله کاری،پول و … از عوامل ایجاد استرس هستند.

مطالعه جدیدی بیان می‌کند که استرس می‌تواند اثر انتخاب‌های سالم غذایی را از بین ببرد.

به نقل از WebMD، محققان دانشگاه اوهایو دریافتند که رویدادهای پر استرس روز قبل، فواید سلامت ناشی از انتخاب صبحانه سرشار از چربی‌های غیراشباع «خوب» را در برابر صبحانه سرشار از چربی‌های اشباع «بد» از بین می‌برد.

جنیس کیسولت-گلیسر، محقق راهبر این مطالعه، گفت: «به نظر می‌رسد که افراد پراسترس یک وعده پر از چربی اشباع خورده‌اند. فایده غذای سالم در این افراد محو می‌شود.»
تحقیق پیشین نشان داده که چربی‌های اشباع باعث افزایش التهاب در بدن می‌شوند. به گفته کیسولت-گلیسر، این امر با بیماری قلبی، التهاب مفصلی، دیابت نوع ۲، پوکی استخوان و دیگر مشکلات سلامت پیوند داده شده است.
وی گفت: «امروز التهاب با بسیاری از بیماری‌های بد دوران پیری ارتباط داده شده است. این بیماری‌ها در کنار هم شبیه کاتالوگ بیماری‌هایی هستند که نمی‌خواهید در زندگی‌تان ببینید.»
چربی‌های اشباع به طور عمده از منابع حیوانی مثل گوشت و محصولات لبنی می‌آیند. این چربی‌ها در دمای اتاق جامد هستند.
از سوی دیگر نشان داده شده که رژیم‌های غنی از چربی‌های غیراشباع، مثل رژیم مدیترانه‌ای، به سلامت قلب کمک می‌کنند. بنابر اعلام انجمن قلب امریکا، منبع چربی‌های غیراشباع، گیاهان هستند و این چربی‌ها در دمای اتاق مایع می‌باشند.

منبع : سلامانه