وقتی که افراد به سن بلوغ میرسند بیماری آکنه به سراغشان می آید که این بیماری بر اثر غرور جوانی پدید می آید و نامش را جوش غرور جوانی گذاشته اند.پزشکان پذیرای افراد زیادی با این بیماری هستند که البته اکنون ثابت شده که این بیماری علیرغم بدی هایش خوبی هایی هم دارد.خوبی اش این است که سبب میشود پوست افراد دیتر پیر شود.

پوست افراد جوشی دیرتر از کسانی که در دوران بلوغ جوش نمیزنند ، پیر میشود.

به نقل از WebMD، این حاصل یک مطالعه انگلیسی روی بیش از ۱۲۰۰ دوقلو است. یک چهارم این افراد در بخشی از زندگی خود با آکنه دست و پنجه نرم می‌کردند.
دکتر سیمونه ریبرو، متخصص پوست بخش تحقیقات روی دوقلوها در کینگز کالج لندن، گفت: «سال‌های زیادی است که متخصصان پوست فهمیده‌اند پوست مبتلایان به آکنه آهسته‌تر از کسانی که جوش نمی‌زنند، پیر می‌شود. اگرچه این قضیه در محیط بالینی مشهود بود، علت اصلی آن پیش از این روشن نبود.»

ریبرو گفت: «یافته‌های ما بیان می‌کنند که علت این قضیه شاید با طول تلومرها پیوند داشته باشد. تلومرها در افراد آکنه‌ای متفاوت و بدان معنی هستند که سلول‌های آنها در برابر سالخوردگی حفاظت شده‌اند.»

تلومرها در دو سر کروموزوم‌ها واقع شده‌اند و در حین تقسیم مانع از انحراف می‌شوند. با پیر شدن سلول‌ها، تلومرها کم‌کم شکسته می‌شوند و در نهایت سلول می‌میرد. این بخش نرمال رشد و سالخوردگی است.

در این مطالعه، احتمال وجود تلومرهای بلندتر در گلبول‌های سفید افراد با سابقه آکنه، بیشتر بود.

یافته‌های مطالعه در ژورنال Investigative Dermatology منتشر شد.

منبع : سلامانه