با توجه به گزارش محققان، یک درمان جدید برای سرطان پرستات در مراحل اولیه به نام تحول و دگرگونی پیدا شده است. به گزارش بی بی سی، ویژگی های این سرطان با استفاده از لیزر و یک داروی ساخته شده از باکتری های عمق دریا می باشد که عوارض جانبی شدید ایجاد نمی کند.

پژوهش های بالینی بیماران مبتلا به سرطان پروستات ۴۱۳ نفر در ۴۷ بیمارستان نشان دادن که در ۴۹ درصد افراد، هیچ اثری از سرطان پس از درمان باقی نمانده است.

 

تنها ۶ درصد از کسانی که از درمانهای رایج استفاده می کردند، پروستات آنها از بین رفته بود، در مقایسه با ۳۰ درصد افرادی که تحت درمان جدید بودند. بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت عمل جراحی یا پرتو درمانی قرار می گیرند، به صورت مادام العمر دچار ناتوانی جنسی و بی اختیاری ادرار می شوند. این در حالی است که مشکلات جنسی و بی اختیاری ادرار، در بیماران تحت درمان جدید، بیش از سه ماه طول نمی کشد.

 

این دارو مورد استفاده در درمان از باکتری هایی که در تاریکی های نزدیک کف اقیانوس زندگی می کنند به دست آمده است و تنها زمانی که در معرض نور قرار بگیرند این سم را تولید می کنند. با توجه به گزارشات، با استفاده از ده لیزر فیبرنوری، داخل پروستات آمادگی درمان را پیدا می کند. لیزر فعال، دارو را برای کشتن سرطان بدون آسیب رساندن به پروستات استفاده می کند.

 

درمان جدید می تواند به عنوان یک پیشرفت مهم برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات باشد و به عنوان تغییری در از بین بردن طیف گسترده توده های سرطان سینه در زنان، مورد استفاده قرار گیرد. درمان های سنتی همیشه دارای منافع و مضراتی بوده است که در اکثر موارد، قسمت مضرات سنگین تر است که درمان سرطان پروستات قدیمی نیز دو مشکل ناتوانی جنسی و بی اختیاری ادرار را به دنبال دارد.

 

درمان جدید می تواند برای مردان واجد شرایط مورد استفاده قرار گیرد که تقریباً عاری از عوارض جانبی است و واقعاً روش دگرگون کننده است. بعضی از کارشناسان با انتقاد از این گزارش می گویند: درمان جدید برای استفاده در بیماران مورد تأیید نیست. از دیگر درمانهای سرطان پروستات، سونوگرافی بسیار متمرکز است که عوارض جانبی و خطر کمتری دارد ولی به صورت جهانی در دسترس نیست.

منبع: دکتر سلام