بافت صورت آّب شده و این موضوع نگرانی برای کسانی است که رژیم لاغری دارند و به معضلی تبدیل شده است.از مهم ترین عامل های رژیم لاغری میتوان به حفظ سلامت و شاداب بودن بافت صورت اشاره کرد.در رژیم هایی که کالری کم وجود دارد متاسفانه تخریب شدن بافت صورت را مشاهده میکنیم و این موضوع آن دسته افراد که وزن زیادی دارند را نگران کرده است.

اولین کلید طلایی برای پرشدن بافت صورت نوشیدن آب است ! روزانه نوشیدن 6تا8 لیوان آب باید جز عادات روتین زندگیتان شود ! نوشیدن آب باعث پرشدن آب میان بافتی و شفافیت صورت میشود و به همین جهت جز اصلی رژیمهای لاغری است .

به صورت ناشتا مصرف دو تا سه قاشق ژله رژیمی و یا ژله ای که با پودر ژلاتین بدون شکر خودتان درست کرده اید از دیگر راه های موثر در پرشدن بافت صورت است . ژلاتین موجود در ژله به کلاژ ن سازی بافت صورت کمک شایانی می کند . مصرف سالاد را اصل زندگی خود قرار دهید ! سالاد به دلیل سبزیجاتی مثل کاهو ،کلم ، گوجه فرنگی منبع غنی از مواد معدنی و آب است ! تقریبا 90 درصد از مواد تشکیل دهنده ی کاهو اب است و به همین علت سالاد کاهو باید در رژیمهای لاغری حتما وجود داشته باشد ! سبزیجاتی مثل : کاهو ،کرفس ،قارچ ،هویج، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی ، خیار ، شلغم و کدو حلوایی را در سفره ی غذایی روزانه ی خود بگنجانید .

جوانه ی گندم و ماش کلید طلایی دیگر در پرشدن صورت است . جوانهها، غنیترین منبع آمینواسیدها ( پروتئین ) ، ویتامینها و مواد معدنی محسوب شده و همچنین دارای فیبر خوبی نیز هستند. آنها حاوی انواع ویتامینهای (a, b, c, d, e, k) ، اسید فولیک و نیز منبع عالی از آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم و روی هستند. جوانه ها به دلیل آب میان بافتی بالایی که دارند در پر شدن صورت نیز موثر هستند . از جوانه ها در ماست یا سالاد خود استفاده کنید .

منبع : شفا آنلاین