همه افراد دور و بر ما تقریبا شکست را تجربه کرده اند از شکست خوردن نباید هراسید باید با تلاش و پشتکار ادامه داد تا به موفقیت دست پیدا کرد شکست زمینه ساز موفقیت و رسیدن به هدف است ترفندهای  مقابله با شکست را در این مطلب در اختیارتان قرار خواهیم داد .

بسیاری از افراد ناموفق پیوسته شکایت و به افراد موفق حسودی می کنند در صورتی که می توانند با بازنگری در رفتار و کارهای خود تبدیل به فردی موفق شوند.

  کارشناسان اعتقاد دارند بیشتر افرادی که خود را بازنده و شکست خورده می دانند دچار نوعی عدم اعتماد به نفس هستند و به توانایی های خود باور ندارند.

روحیه مثبت رمز موفقیت در کارها
اگر در زمینه درسی، عاطفی و حتی کاری شکست خورده اید، این به منزله پایان دنیا نیست، همیشه زمان برای جبران وجود دارد، به خودتان روحیه مثبت بدهید و درباره کارخود تفکر کنید، نقاط مثبت و منفی آن را استخراج کنید و بررسی کنید که چه عاملی باعث شکست شما شده است، اگر امکان جبران وجود دارد زمان را ازدست ندهید و اگر جبران ناپذیراست به روش های دیگر سعی در کاستن از بار منفی آن کنید.

افراد موفق را الگوی خود قرار دهید
مطالعه زندگی افراد موفق، معاشرت با آنها و الگو برداری از سبک زندگی و شیوه مدیریت کسب و کار آنها می تواند یک نقشه راه بسیار مفید برای درس گرفتن از شکست و تبدیل آن به موفقیت باشد، افراد موفق همیشه با صاحب‌نظرها و متخصصین بحث و تبادل نظر می کنند و سعی می کنند اشکالات کار خود راشفاف سازی کنند تا مجدداً مرتکب خطا نشوند، اگر می خواهید از شکست ها درس بگیرید و در آینده موفق شوید حتماً از افراد دارای صلاحیت مشاوره و راهنمایی بگیرید.

ریسک پذیر باشید اما درجات آن را بشناسید
افراد موفق در دنیای امروز معمولاً اهل ریسک پذیری و خطرکردن هستند، برخی از آنها همه سرمایه خود را در کسب و کار و یا تجارت خود وارد می کنند و البته مسئولیت خطرات و اشتباهات احتمالی را نیز می پذیرند، برای موفقیت در کار باید خطر کرد اما باید دامنه آن را نیز سنجید، همیشه از امکانات و پتانسیل ها برای ایمنی در کار خود استفاده کنید، مانند انواع بیمه ها، ایمن سازی،استفاده از افراد متخصص برای برعهده گرفتن مسئولیت ها و همیشه برای روز مبادا تدارکات لازم را بیندیشید تا با ضربه های روحی در صورت شکست مواجه نشوید.

حفظ سلامت؛ لازمه موفقیت و جلوگیری از شکست
اهمیت دادن به سلامت جسمی و روحی یکی از مهمترین شروط برای موفقیت است، انجام ورزش، تغذیه کافی و مناسب، پرهیز از خوردن مواد غذایی آماده و فاقد ارزش غذایی همگی در عملکرد بهتر بدن و توان ذهنی موثر هستندو می توانند موجب موفقیت فرد شوند، چنانچه دارای مشکلات جسمی یا روحی در اثر شکست قبلی در زندگی شده اید سعی کنید با مراجعه به پزشک و انجام ورزش و مثبت اندیشی این حالت را در خود برطرف کنید یا تحت کنترل درآورید تا بتوانید با پشتکارو نیروی مضاعف به فعالیت های جدید بپردازید.

درباره مشکلات خود صحبت کنید

یکی از دلایل موفقیت برخی از افراد صحبت درباره مشکلات خود با  افراد دارای  صلاحیت است، سکوت و بغض مشکل را برطرف نمی کند کما اینکه دعوا و پرخاشگری نیز مشکلات را بدتر می کند، صحبت درباره مشکل با دوستان و مشاوره گرفتن از آنها علاوه بر کمک به حل مشکل مانع از بروز بیماری های جسمی و روحی در افراد می شود.

از یادگیری نترسید
یکی از دلایل بروز مشکل و اشتباه در افراد این است که به علم خود مغرور می شوند و نیازی به یادگیری را درخود احساس نمی کنند، آنها با دیگران مشورت نمی کنند وبه حرف جوانترها و افراد تازه وارد گوش نمی کنند.

به عبارتی از علم روز عقب می افتند و این باعث از هم پاشیدگی تمامی تلاش های آنها می شود، برهمین اساس کارشناسان توصیه می کنند افراد در هر سنی به یادگیری علاقه مند باشند و با دانش روز آشنا باشند، در مورد حوادث و رویدادهای دنیای پیرامون خود آگاه باشند، امکان های سرمایه گذاری جدید را یاد بگیرند و از افراد معتمد برای شراکت کمک بگیرند.

به خودتان ایمان داشته باشید
درس گرفتن از شکست بسیار ضروری است و نباید هیچ گاه آن را فراموش کرد اما باید از شکست مقدمه ای برای پیروزی ساخت و به پیروزی دست یافت.

منبع: ndskiesforex