مصرف بیش از اندازه از داروهای مسکن درد باعث تحریک سردرد می شود و در نتیجه بیمار به داروی بیشتری برای تخفیف درد نیاز می یابد.
به گزارش گروه ترجمه دکتر سلام، تحقیقات نشان می دهد که بعضی از مسکن های تجویزی مثل نارکوتیکNarcotic  خطر بروز این حالت را تشدید می کند.  البته فراموش نکنید که درمان صحیح میگرن واجب است. ولی مسئله اصلی مربوط به  دردهای مکرری است که برای رهایی از آنها اغلب مسکن مصرف می شود و همین مسئله باعث تشدید سردرد بعد از قطع مصرف می شود. در افرادی که از سردرد میگرنی رنج می برند ، مغز آنها بعد از مدتی به درد حساس تر شده و سردرد آنها بدتر و بدتر میشود و درواقع تبدیل به میگرن مزمن می شود. این چیزی است که باید به شدت از آن اجتناب کرد.

داروهای تجویزی که حاوی نارکوتیک  هستند مثل Percocet   و یا داروهای حاوی باربیتوریت Barbiturates  مثل Fiorinal  به نظر می رسد که وضعیت را بدتر کند ، در حالیکه داروی مسکن غیر تجویزی مثل  استامینوفن ، ایبوبروفن،ناپروکسن و … باعث میگرن مزمن نمی شوند.

متخصصان سردرد معتقدند که داروهای پیشگیری از میگرن عبارتند از داروهای کاهنده فشار خون مثل بتابلوکرها  و داروهای ضد صرع  و بعضی از داروهای ضد افسردگی که البته این داروها دارای عوارض جانبی خاصی است که باید در نظر گرفته شود. حتی بعضی بیماران از تزریق بوتاکس برای کاهش فعالیت پایانه های عصبی استفاده می کنند و معتقدند که برای پیشگیری از میگرن موثر است. در هر از استفاده بیش از اندازه داروها اجتناب کنید و سعی کنید که از مواردی که به نظر می رسد سردرد را تحریک کند دوری کنید.