19

فست فود ها دنیایی دارند و در این خانواده انواع بسیار گوناگونی از غذا ها وجود دارند ، تابحال در رابطه با فست فود های مضر صحبت کرده ایم ، اما در این مطلب قصد داریم یکی از فست فود هایی را معرفی کنیم که برای بدن سودمند است.

نمی دانم این از فواید زندگی در دنیای مدرن است یا معایب آن! اینکه هر کاری باید به سریع ترین شکل ممکن انجام شود! از حرکت کردن و کار کردن گرفته تا آماده کردن غذا! البته منظور از سریع آماده کردن غذا، سریع خوردن و بلعیدن غذا در یک چشم بر هم زدن نیست؛ چراکه سریع غذا خوردن آثار سوءبهداشتی فراوانی را به همراه خواهد داشت. منظور در اختیار داشتن غذایی است مقوی با در اختیار داشتن پروتئین و ویتامین های لازم برای بدن که بتوان آن را در کوتاه ترین زمان ممکن طبخ و نوش جان کرد.

به همین دلیل است که هر روز توجه ما به سمت غذاهایی که سریع آماده می شوند و البته برای صرف آنها نیاز به فراهم کردن مقدمات زیادی نیست، بیشتر و بیشتر می شود؛ غذاهایی که فست فود نام دارند و ظرف مدت کوتاهی آماده می شوند. اما گرایش به غذاهای فست فودی، مخصوصا از جانب نوجوانان و همچنین اثرات سوءمصرف بیش از حد آن، طی سال های اخیر باعث بروز نگرانی هایی نزد خانواده ها شده است. به همین دلیل شرکت های فعال در عرصه موادغذایی به فکر تولید غذاهای فست فودی افتادند که ضرری برای بدن نداشته باشد و در عین حال ارزش های غذایی فراوانی هم داشته باشد. نودالیت یکی از این محصولات است. برای آنهایی که به سرعت علاقه منداند و همچنین نگران سلامتی و تناسب اندام خود هم هستند نودالیت بهترین انتخاب است! این بسته غذایی ارزان محبوب کودکان نیز هست و می تواند جایگزین ساندویچ های چرب با سس های فراوان شود.

نودالیت یک غذای فوری است که برای آماده کردن آن به صرف هزینه و مقدمات زیادی هم نیاز نیست. کافی است یک بسته ۸۵ گرمی از نودالیت را که همراه با بسته های حاوی ادویه به بازار عرضه شده اند در ۴۰۰ میلی لیتر (دو لیوان) آب جوش بیندازید. سپس چاشنی داخل بسته را به آن اضافه کرده و روی حرارت زیاد به مدت سه دقیقه بپزید. حالا نودالیت شما آماده است. نوش جان. همچنین می توانید این بسته کم حجم خوشمزه را آبکش کنید و مانند ماکارونی سرو کنید. یکی از رموز خوشمزه کردن غذاهای دیگر هم استفاده از نودالیت و البته بسته کوچک ادویه داخل آن است. شما می توانید با صرف هزینه ای کمتر از هزار تومان یک بسته از نودالیت مرغ، گوشت، سبزی، پیتزا، زعفران، کاری، قارچ یا چیلی را همراه با سبزیجاتی نظیر هویج، ذرت، جعفری و… سرو کنید.

در این صورت یک خوراک بسیار خوشمزه آماده کرده اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید می توانید بسته کوچک نودالیت تان را به یک سالاد خوشمزه همراه با قارچ، ذرت، زیتون و… تبدیل کنید و یک شام سبک میل کنید. خلاصه با خرید یک بسته نودل با یک تیر چند نشان زده اید. هم سلامت خود را حفظ کرده اید و هم انبوهی از غذاهای خوشمزه را می توانید ظرف مدت کوتاهی آماده کنید. در مورد محتویات این خوراک خوشمزه هم باید بگویم که هیچ جای نگرانی نیست چراکه مواد اولیه تهیه این غذا تمام طبیعی هستند. اما به طور کلی این ماده غذایی، غنی از نشاسته، ویتامین و پروتئین است. این گروه از خوراکی ها دارای ارزش انرژی زایی بالایی هستند که به طور عمده از طریق قند ها تامین می شوند و همچنین میزان چربی در آنها کم یا خیلی کم بوده و سریع هضم می شوند. به همین دلیل به افرادی که به دنبال تناسب اندام و غذای سالم هستند توصیه می شود نودالیت را امتحان کنند.