سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در انجام خدمات داوطلبانه و خیرخواهانه در سطح کشور دارند و با فعالیت های خود می توانند آسیب ها و جریانان فرهنگی در سطح کشور را مدیریت کنند،در یک اقدام بشر دوستانه مجمع خیرین ازدواج استان البرز به منظور حمایت از زوج های جوان راه اندازی شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان البرز از اعزام اردوهای جهادی به استان البرز و کهگیلویه و بویراحمد به منظور ارتقای کیفی و کمی زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی خبرداد.

قدرت الله شمیرانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مبلغی از جانب اداره کل وزارت ورزش و جوانان استان برای پنج روستا و مبلغی نیز ازسوی دهداری روستاها اختصاص داده شده است. همچنین نیروی کار توسط سازمان‌های مردم نهاد تامین می‌شود و این افراد قراراست به انجام فعالیت هایی چون تجهیز کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات بومی و محلی،‌نشست با جوانان روستایی و خدمات دهی در روستاها بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین قصد داریم امسال افرادی را تحت قالب اردوی جهادی به روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام کنیم تا به انجام اقداماتی مانند ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها، مساجد و همچنین آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی برای مردم بپردازند.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان البرز از برنامه‌هایی که قرار است در بهمن ماه و مصادف با دهه فجر در استان البرز انجام شود خبرداد و گفت: به مناسبت دهه فجر بیش از 300 برنامه فرهنگی و ورزشی از قبیل مسابقات ورزشی، کارگاه‌های اخلاق در ورزش، کارگاه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی و کارگاه‌های مدیریت فضای مجازی در استان توسط سازمان‌های مردم نهاد و هیات‌های ورزشی اجرا می شود.

شمیرانی در پایان اظهارکرد: مجمع خیرین ازدواج به طور رسمی با حضور دبیر مجمع خیرین وزارت ورزش و جوانان برگزار و آغاز به کار کرد که قرار شد در این مجمع یکی از خیرین استان به صورت رایگان همه زوج هایی را که توانایی مالی ندارند به مشهد مقدس اعزام کند.

منبع/ایسنا