افراد زیادی در سراسر جهان و بخصوص در ایران برای زیبا شدن به سراغ آرایش میروند و این نوع زیبایی دوامی ندارد.اگر از آن دسته افراد هستید که تصور میکنید فقط آرایش برای زیبایی لازم است اشتباه میکنید.فرد زیبا به کسی میگویند که بصورت طبیعی زیبا باشد،نه اینکه با چند نوع لوازم آرایشی و صرف ساعت های زیادی برای آرایش کردن زیبا شود.

مفهوم زیبایی در معنای کلی این است که تمام معیارهای چهره و اندام شما در وضعیت مناسب سلامتی و شادابی به سر ببرند. در این صورت شما یک فرد زیبا خواهید بود. آرایش کردن، شما را موقتا زیبا خواهد کرد و اگر زیر این آرایش یک پوست سالم و درخشان وجود داشته باشد، چه بسا که از آرایش کردن هم خود را بی‌نیاز بدانید.

درمان تیرگی زانو و آرنج

به عنوان یک فرد زیبا بسیار مهم است که به جزئیات نیز توجه کنید. آرنج و زانوی تیره، امکان پوشیدن بسیاری از لباس‌های زیبا و شیک را از شما می‌گیرد و ممکن است شما را فردی نامرتب و زشت جلوه دهد، پس حتما در پی درمان و برطرف کردن این موضوع باشید.

یک برش لیمو ترش تازه را روی پوست زانو و آرنج بمالید و ۲ دقیقه ماساژ دهید. سپس برای مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا روی این نواحی بماند و بعد با یک حوله خیس شده در آب داغ، آن را پاک کنید و پوست را کاملا بمالید و تمیز کنید.

پوستی نرم و درخشان

حتما به زیبایی پوستتان رسیدگی کنید. چیزی که بیش از همه در یک ظاهر زیبا مورد توجه قرار می‌گیرد، داشتن پوست سالم و نرم است که درخشان نیز باشد. میوه‌ها برای درخشان شدن پوست بسیار مناسب‌اند، از آن‌ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

از ماسک گلیسیرین نیز برای این موضوع می‌توانید کمک بگیرید:

۱ قاشق غذاخوری آب

۱ قاشق غذاخوری گلیسیرین

۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش

این مواد را با هم مخلوط کنید و در یک بطری بریزید. هر روز به مدت نیم ساعت از این حلول برای داشتن پوستی درخشان و نرم استفاده کنید. قبل از حمام یا قبل از خواب، بهترین موقع برای استفاده از این محلول است.

برطرف کردن زگیل‌های پوستی

داشتن زگیل روی پوست ممکن است به صورت طبیعی ایجاد شود و نتوان جلوی آن را گرفت، اما ماندن آن به روی پوست اصلا قابل قبول نیست و از زیبایی شما می‌کاهد.

یک عدد سیب‌زمینی را رنده کنید و آب آن را بگیرید. آب سیب‌زمینی را به روی زگیل‌ها بمالید و بعد با یک پنبه آن را ماساژ دهید. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه محل زگیل را بشویید.

درمان پف چشم

گلاب برای برطرف کردن پف چشم و خستگی آن بسیار مفید است. برای داشتن صورتی زیبا، از این مایع بیشتر استفاده کنید.

دو عدد توپ پنبه‌ای را به گلاب آغشته کنید و در حالت دراز کشیده به پشت قرار بگیرید و پنبه‌ها را روی چشم‌ها قرار دهید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی چشم‌ها باقی بماند و بعد آن را بشویید. این روش برای برطرف کردن پف چشم و خستگی آن بسیار موثر است.

ماسک شیر برای برطرف کردن چین و چروک

چین و چروک با افزایش سن بیشتر می‌شود و از زیبایی صورت شما می‌کاهد. ممکن است خیلی از افراد در سنین پایین نیز به این عارضه دچار شوند، پس بهتر است روش‌های مفید برای درمان و کاهش آن را امتحان کنید.

۳ قاشق غذاخوری شیر خام

۳ قاشق غذاخوری عسل

این دو ماده را با هم مخلوط کنید و فقط در حدی که عسل در شیر حل شود، آن را روی شعله گرم کنید. از این ماسک برای تمام صورت، دست‌ها و پوست گردن که دچار شل‌شدگی و چین و چروک شده‌اند، استفاده کنید تا در مدت کوتاهی شاهد کاهش چین و چروک‌ها باشید.

حالت‌دهنده طبیعی برای موها

و اما موی زیبا که در داشتن یک استایل جوان و زیبا به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

نیم ساعت قبل از حمام کردن، موهایتان را به کمی شیر خام و سرد آغشته کنید و بعد بشویید. شیر برای تغذیه موها بسیار عالی عمل کرده و بافت موها را نرم و ابریشمی می‌کند.

دست‌ها و پاهایی نرم و جوان

نصف لیوان کشک

نصف قاشق غذاخوری سرکه

این دو ماده را با هم مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه با آن پاها و دست‌ها را ماساژ دهید.

این ماس برای نرمی پوست دست و پا مفید است و از ایجاد خشکی، زبری، پینه و لک در آن‌ها جلوگیری می‌کند.

درمان لک‌های سیاه و تیره روی پوست

۱ فنجان کشک

۱ عدد تخم‌مرغ

این دو ماده را با هم مخلوط کنید و روی تمام پوست صورت و یا بدن (روی نواحی تیره بدن) بمالید و تا یک ساعت با آن به صورت بی‌حرکت استراحت کنید. این ماسک به شما در داشتن پوستی بدون لک و تیرگی بسیار کمک خواهد کرد.

منبع : دیار آفتاب