مغز و روان شما ارتباط تنگاتنگی با سایر اندام های شما دارد، سلامت مغز و یا به عبارتی کامل تر، سلامت فکری، نقش بسیار مهمی در سلامت سایر اعضای بدن دارد. متخصصین معتقدند بروز مشکلات عصبی به ویژه افسردگی می تواند سبب بروز آسیب های جدی به سایر اندام ها از جمله قلب شود. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

یک مطالعه نشان داده است افسردگی می‌تواند مانند کلسترول بالا و چاقی، خطر مرگ در بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

شفا آنلاین:  با توجه به آمار سازمان جهانی بهداشت در سراسر جهان، ۳۵۰ میلیون نفر مبتلا به افسردگی هستند.

مطالعه دانشگاه فنی مونیخ (TUM) در آلمان نشان می‌دهد که خطر منجر به مرگ بیماری‌های قلبی عروقی ناشی از افسردگی، تقریبا به اندازه کلسترول بالا یا چاقی زیاد است.

افسردگی علت حدود ۱۵ درصد از مرگ و میرهای قلبی عروقی است. به همین علت قابل مقایسه با عوامل دیگر خطرساز، مانند کلسترول بالا، چاقی و سیگار کشیدن است.

محققان اشاره کردند که این عوامل موجب 4/8 تا 4/21 درصد از مرگ و میرهای قلبی عروقی می‌شود. در این مطالعه، جمعیتی شامل ۳۴۲۸ مرد بین سنین ۴۵ تا ۷۴ سال در طی یک دوره ۱۰ساله مورد ارزیابی قرار گرفتند.

منبع: شفا آنلاین