زیباترشدن دندان ها نیازمند در پیش گرفتن برخی راهکارهای موثر خانگی است برای داشتن دندان های سفید و درخشان می توانید از جوش شیرین ، توت فرنگی ،آب گرم و نمک،استفاده از روغن نارگیل و زغال استفاده کنید برخی روش های خانگی موثر در این زمینه را در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد .

 همه دوست داریم دندان هایی سفید داشته باشیم؛ دندان هایی که اعتماد به نفس صحبت کردن و خندیدن بدون واهمه در میان جمع را به ما بدهند. مسئله ای که این روزها بیش از گذشته مورد توجه قرار می گیرد و با هزینه های گزافی همراه است؛ اما چگونه می توان بدون صرف این هزینه ها به چنین خواسته ای رسید؟

اغلب افراد گمان می کنند داشتن دندان هایی سفید میسر نمی شود، مگر به دندانپزشک و راه های نوین زیباسازی دندان متوسل شوند. این در حالی است که با رعایت چند نکته ساده و مصرف برخی خوراکی ها و پرهیز از برخی دیگر می توان لبخندی زیبا داشت. در ادامه به هشت رایج، قابل دسترس برای همگان و کم هزینه اشاره می کنیم:

1- استفاده از جوش شیرین

اکسید کننده بودن یکی از مهم ترین ویژگی های جوش شیرین است؛ ویژگی که باعث می شود این ماده هم چون یک خمیر دندان سفید کننده طبیعی عمل کند. بدون تر س از خرابی دندان ها یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با آب مخلوط و از آن به عنوان خمیر دندان استفاده کنید.

2- خوردن توت فرنگی

اگر تصور می کنید رنگ قرمز توت فرنگی موجب برگشتن رنگ دندان ها می شود کاملاً در اشتباه هستید. وجود مقادیر قابل توجهی اسید مالیک که نوعی تمیزکننده طبیعی است موجب تمیزی دندان ها می شود.

3- آب گرم و نمک

نمک نه تنها به دندان ها درخشندگی خاص می بخشد بلکه با از بین بردن باکتری های لثه به سلامت آنها کمک می کند. ترکیب نمک با آب نمک محلولی است بی نظیر برای تمیزی دندان ها.

4- خوردن سیب

سیب علاوه بر تمامی فوایدی که برای سلامت ما دارد، تمیز کننده طبیعی است که می تواند دندان های ما را از انواع و اقسام ضایعات پاک پاک کند.

5- آب یا شیر بنوشید

کلسیم موجود در شیر نقش مهمی در قوی تر شدن دندان ها ایفا می کند. علاوه بر این، شیر و آب نوشیدنی هایی هستند که به وسیله پاک کردن پلاک ها به درخشندگی دندان ها کمک می کنند.

6- خوردن پنیر

دیگر خوراکی که در کنار استقامت بخشیدن به دندان ها موجب سفیدی و درخشندگی بیشتر آنها می شود پنیر است. در واقع، پنیر خاصیت و کارکردی مشابه با شیر دارد.

7- استفاده از روغن نارگیل

شاید قدری عجیب به نظر برسد که یک ترکیب روغنی باعث سفیدی دندان ها بشود؛ ولی کافی است یک قاشق روغن نارگیل را تا بیشترین حد ممکن در دهان خود نگه دارید و تأثیر شگفت انگیز آن را به چشم خودتان مشاهده کنید. ایده آل ترین زمان ممکن برای انجام این کار 15 دقیقه است؛ شیوه ای که با ضمن از بین بردن پلاک ها به استحکام بیشتر دندان ها نیز کمک می کند.

8- زغال

عجیب تر این نمی شود؛ ترکیبی سیاه رنگ برای تمیزی و سفیدی دندان. بر خلاف آنچه به نظر می رسد این ماده سیاه رنگ به پاکیزگی دندان ها، جذب کردن باکتری ها و در نهایت ازبین بردن مواد سمی در دهان کمک بسیار زیادی می کند.

منبع دیلی میل