مصرف مکمل امگا 3 در چه زمینه هایی مفید است برای تقویت اعصاب و بهبود خلق و خو این مکمل کمک زیادی به شما خواهد کرد همچنین در رفع افسردگی و رفع اختلالات خواب نیز موثر است خانم ها نباید از مصرف این مکمل غافل شوند برخی توصیه های مفید در این زمینه را در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

متخصص تغذیه، راهکارهای غذایی جهت تقویت اعصاب را تشریح کرد و گفت: استفاده از مکمل امگا ۳ و روغن دانه کتان در این زمینه بسیار مؤثر است.

سیدعلی کشاورز در ارتباط با راهکارهای تغذیه‌ای تقویت اعصاب اظهار داشت: مصرف مکمل‌های حاوی امگا 3 در این زمینه می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود، چرا که اکثر ما ایرانی‌ها مصرف ماهی را به میزان کم داشته و حتی همان مقدار هم ممکن است حاوی اندکی امگا 3 باشد.

وی افزود: روغن دانه کتان نیز حاوی امگا 3 بوده و برای تقویت اعصاب، مصرف آن توصیه می‌شود، البته باید توجه داشت که تنها یک کپسول امگا 3 برای مصرف روزانه کافی نیست و می‌توان در هر وعده 3 کپسول امگا3 را استفاده کرد، البته به شرطی که فرد مشکل فشار خون نداشته باشد.

متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف روزانه 4 گرم امگا3 هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمی‌کند، گفت: با این حساب، روزانه می‌توان 14 کپسول امگا3 استفاده کرد. همچنین بیمارانی که داروهایی مثل والفارین و مشابه والفارین استفاده می‌کنند باید مراقب این موضوع بوده و بدون مشورت پزشک، از کپسول امگا3 استفاده نکنند.

کشاورز عنوان کرد: امگا3 هیچ عارضه‌ای ندارد و یکی از بهترین آرامش‌بخش‌ها برای افراد به شمار می‌رود، پس از آن نیز ویتامین‌هایی همچون ویتامین‌های گروه‌های B، ویتامین C و E همچنین روی و زینک جهت تقویت اعصاب مصرف آن توصیه می‌شود.

وی اضافه کرد: مصرف لبنیات به ویژه شیر به میزان لازم در شبانه‌روز علاوه بر اینکه به تنظیم خواب کمک می‌کند، سبب تقویت اعصاب می‌شود. سبزی‌های سبز تیره و پررنگ نیز به خاطر دارا بودن منیزیم در این زمینه مؤثر است

فارس