تا چه حد در مورد مننژیت، اطلاعات دارید؟ مغز و نخاع تقریباً بر همه چیز بدن شما فرماندهی می کنند، به طوری که دور نگه داشتن آن ها از آسیب، بسیار مهم است. آن ها هر دو توسط یک غشاء به نام مننژ نگهداری می شوند، که به حفاظت آن ها در برابر میکروب ها کمک می کند. هر چند گاهی اوقات مننژ، توسط یک باکتری و یا ویروس که مننژیت نام دارد آلوده می شود.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.


عامل ایجاد مننژیت یک ویروس بسیار شایع  است

 مننژیت، یک بیماری باکتریایی نادر است، اما می تواند کشنده باشد. متأسفانه نشانه های آن خیلی مشابه بعضی بیماری های دیگر است. البته با این حال هنوز هم نشانه هایی وجود دارد که ممکن است به مننژیت اشاره کند:

– شما احساس می کنید سرما خوردگی دارید

 یک تب و احساس ناخوشی که غیر معمول است؛ اما می توان آن را یکی از اولین نشانه های مننژیت دانست. مننژیت می تواند به سرعت پیشرفت کند.

– احساس می کنید گردن شما منقبض شده است

پیدا شدن انقباض عضله در گردن، در درد ناشی از این نوع فشار که شما تمایل دارید به یک منطقه خاص آن را بچسبانید و با ماساژ و یا حرارت دادن و گرما، درد آن بهتر می شود. درد مننژیت که در گردن احساس می شود بسیار بدتر از درد های معمول گردن است که ممکن است حین کشش گردن باعث درد عمیق، در سر شود. زمانی که احساس می کنید نور، چشم شما را اذیت می کند. احساس اذیت بیش از حد هنگام مواجه با نور، ممکن است یکی از علل مننژیت باشد.

– بروز بثورات جلدی

مانند یک پرچم قرمز بر روی پوست شما. بثورات که نشانه بسیار جدی است که به شما می گوید، مننژیت شما از نوع باکتریایی است.

– گیج و مبهوت بودن شما

یک احساس گیجی یا منگی، که پزشک ممکن است آن را یک حالت ذهنی تغییر یافته، بداند ممکن است علامت بدی برای شروع مننژیت باشد.

درمان های طبیعی مننژیت، یکی از مباحث بررسی شده در دکتر سلام است، که خواندن آن خالی از لطف نیست.

   منبع: دکتر سلام