تا چه حد، اصول ظرفشویی را می دانید؟ مهم نیست که شما چقدر تمیز هستید و یا چه قدر به تمیز بودن خانه و زندگیتان اهمیت می دهید. بسیاری از خانم ها دوست دارند که منزلی پاک و تمیز داشته باشند و یا بهتر است بگویم دوست دارند همه چیز مثل آیینه پاک باشد، به خصوص سرویس و وسایل سفره شان و به قول معروف وسایلشان برق بزند. اما با تمام این اوصاف، شاید هنوز هم در انجام این کار مهارت نداشته باشند و یا حتی اشتباهاتی را در مراحل رسیدن به این آرزو انجام دهند.

۷ نکته مورد توجه در ظرفشویی

استفاده بیش از حد از مایع ظرفشویی:
اگر شما در زمان ظرف شستن، سینک خود را مانند یک حمام حباب لوکس ببینید، شما تقریباً در حال استفاده بیش از حد از مایع تمیز کننده هستید. در ماشین ظرفشویی هم شستن با کمترین میزان مواد شوینده، توسط سازنده آن توصیه شده است تا مواد شوینده ای در آخر کار بر روی ظرف ها باقی نماند.

هدر دادن آب:
صرفه جویی در مصرف آب، زمانی امکان پذیر است که هیچ رقابتی بین شستن ظرف ها با دست و ماشین ظرفشویی وجود نداشته باشد. فقط 4 لیتر آب هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی استفاده می شود، در حالی که در شستن ظرف ها با دست حدود صد لیتر آب در هر بار ظرف شستن مصرف می شود.

تمیز کردن اسفنج:
اسفنج یک خانه ی دوست داشتنی برای میکروب ها می سازد. اما با مراقبت کردن و تمیز نگه داشتن مناسب آن، می تواند یک جایگزین بسیار پاک باشد و ظرف ها را تمییز تر شستشو دهد.

 شست و شو ظروف در یک سینک یا ماشین ظرف شویی کثیف:
شما دوست دارید ظرف های خود را در توالت بشویید؟ اگر شما سینک خود را تمیز نکنید، شما در واقع این کار را انجام داده اید. سینک یا خود را روزانه با سرکه و جوش شیرین و یا سرکه و نمک بشویید تا از تمییز بودن محل شستشوی ظرف ها مطمئن باشید.

قبل از شستشو، زباله ها را دور بریزید:
قبل از شستشو از دفع زباله های ظرف ها اطمینان حاصل کنید.

شستن نامناسب:
از قرار دادن چیزهایی که نباید در ماشین ظرفشویی قرار گیرند، جلوگیری کنید. هرگز اقلام چوبی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید. چون به علت ساییدگی، باعث آلودگی آن می شوند.

پر کردن فضای ماشین ظرفشویی به صورت نادرست:
پر کردن ماشین ظرفشویی بیش از حد، منجر به ماندن صابون و کثیف ماندن ظروف می شود البته فراموش نکنید با استفاده از نمک سختی آب را نیز کم کنید تا ظرف هایی پر جلاتر داشته باشید. فراموش نکنید، میکروب زدایی از ماشین ظرفشویی هم کاری لازم است.

منبع: دکتر سلام