به منظور افزایش خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان و جلوگیری از ارائه خدمات تکراری به بیمار قرار است در فروردین ماه 1396 از سامانه تشکیل پرونده الکترونیک سلامت رونمایی شود و این سامانه به صورت فراگیر در همه کشور راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه نشست بررسی دولت الکترونیک در بخش سلامت که در محل وزارت ارتباطات برگزار شد، در خصوص تعهدات وزارت بهداشت درخصوص پرونده سلامت ایرانیان گفت: در حوزه سلامت در دنیا به جز خدمات درمانی و جراحی، بیشتر خدمات به صورت الکترونیک است .

وی افزود: ما امیدواریم با کارهایی که انجام شده که حاصل آن تشکیل پرونده الکترونیک برای همه ایرانیان است ساماندهی جدی و شفاف سازی در حوزه دارو، واکسن و فراورده های دارویی و پیشگیری از قاچاق داشته باشم.

وزیر بهداشت با بیان این که وزارت بهداشت روابط بسیار گسترده ای با ارائه کنندگان خدمت و همچنین سازمان های بیمه گر دارد، از همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت های ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص خبر داد.

هاشمی از رونمایی سامانه تشکیل پرونده الکترونیک در نیمه دوم فروردین ۹۶ خبر داد و گفت: با ایجاد این سامانه بیماران در هر نقطه کشور از مرحله ای که به مراکز درمانی مراجعه می کنند در سامانه ثبت می شوند تا علاوه بر جلوگیری از ارایه خدمات تکراری کنترل جدی بر اصالت داروها و استاندارد بودن خدمات دریافتی داشته باشیم.

منبع/مهر