امروزه داشتن کم کردن وزن بدون احساس گرسنگی، نه تنها باعث حفظ سلامتی و دور شدن از انواع بیماری های مرتبط با چاقی می شود بلکه راحتی در انتخاب لباس و داشتن استایلی مناسب را هم برای افراد به روز وشیک پوش به ارمغان می آورد. اما دست یافتن به اندامی ایده آل و داشتن وزنی مناسب تلاش بیشتری را از سوی شما می طلبد.

طبق یک بررسی در سال ۲۰۱۳ در ایالت متحده، غدد درون ریز، کلید کاهش وزن هستند، کالری مصرفی خود را از طریق ورزش روزانه، فعالیت بدنی و خوردن با کیفیت، پایین نگه دارید.

مواد طبیعی مصرف کنید:

غذاهای طبیعی مانند سبزیجات، میوه ها، حبوبات و غلات سبوس دار سرشار از فیبر هستند. غذاهایی با فیبر بالا کمک می کنند تا شما احساس سیری کامل داشته باشید. فیبر موجود در لوبیا و میوه باعث تخلیه معده، تثبیت قند خون و احساس سیری می شود. با خوردن روزانه حداقل ۳ فنجان سبزیجات و ۳ قطعه میوه همراه با چندین وعده سیب زمینی غنی از فیبر شیرین، لوبیا و غلات سبوس دار خود را لاغر کنید.

خوردن باعث مشکلات بیشتر می شود:

هزاران باکتری در روده ی شما وجود دارند. گونه های خاصی از باکتری ها تحت تأثیر چاقی هستند. برخی از باکتری ها بر میزان انرژی استخراج شده از مواد غذایی و ارسال سیگنال هایی که باعث سوخت و ساز بدن می شوند تأثیر می گذراند. یک باکتری به نام باکتری دو شاخه وجود دارد که به کاهش وزن و کاهش علائم مربوط به چاقی کمک می کند. مانند افزایش مارکرها و علامت های التهابی. شیر ، دوغ، ماست و پنیر غنی از باکتری های دو شاخه است.

سوزاندن کالری از غذا خوردن:

مطالعات نشان می دهد کاپسیسین، یک ترکیب موجود در فلفل تند است که ممکن است به سوزاندن کالری و کاهش اشتها و کنترل وزن کمک کند. علاوه بر فلفل، چای سبز نیز باعث سوزاندن کالری و کاهش سطح گرسنگی می شود. بنابراین با اضافه کردن کم کم تکه های فلفل قرمز به غذای خود کالری های اضافی را بسوزانید.

بشقاب کوچک تری برای خود انتخاب کنید:

با انتخاب ظرف کوچک تر به کاهش وزن خود کمک کنید. زیرا از نظر روان شناسی بشقاب کوچکتر با همان میزان غذای مصرفی پیشین به شما احساس سیری بیشتر می دهد.

تقویت فعالیت های روزانه و مصرف انرژی با فعالیت های بیشتر

ورزش تنها راه برای سوزاندن کالری نیست، کارهای روزمره مثل راه رفتن، ایستادن و تمیز کردن می تواند تأثیر بزرگی در سوزاندن کالری و کم کردن وزن شما داشته باشد. پس به جای کمک گرفتن از دفاتر خدمات منزل خودتان دست به کار شوید.

منبع: دکتر سلام