تا بحال آب قلیایی خورده بودید ؟با خواص این نوشیدنی آشنایی دارید و میدانید چه ویژگی هایی برای سلامتی ما در بر دارد مصرف آب قلیایی چه تغییراتی در بدنما میدهد برخی معتقدند با مصرف آب قلیایی می توانند به تناسب اندام برسند می خواهیم این موضوع را در ادامه مطلب بررسی کنیم .

♦ آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی معمولا به نام آب یونیزه شده معروف است که سطح pH آن از ۷ بیشتر است. آب قلیایی فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد.

بسیاری از مردم معتقدند که نوشیدن آب قلیایی، فرایند پیر شدن سلول های بدن را آهسته تر می کند، از فساد دندان و آسیب به استخوان ها نیز جلوگیری می کند.

اغلب مردم غذاهای اسیدی زیادی می خورند، بنابراین برای به تعادل رسیدن سطح pH خون، مواد معدنی ضروری مثل منیزیم و کلسیم از استخوان، بافت و دندان ها خارج می شود و وارد خون می شود.

به علاوه مصرف آب قلیایی به تدریج سبب می شود از بیماری های مربوط به اختلال در استخوان مثل ورم مفاصل، استئوپروسیس و انواع اختلالات کلیه جلوگیری شود.

مصرف آب قلیایی به تدریج سطح pH خون را به حالت طبیعی بر می گرداند.

آب قلیایی قدرت نفوذ به داخل سلول ها را دارد و به این خاطر بسیاری از مردم معتقدند آب قلیایی بهتر از آب معمولی سبب هیدرات شدن (ترکیب شیمیایی با آب) بدن می شود.

♦ تناسب اندام با آب قلیایی با راهکارهای زیر ⇓ ⇓ ⇓

? آب قلیایی جذب اکسیژن را افزایش داده که باعث گردش سریعتر خون می شود. مواد اسیدی را در بدن کاهش می دهد که موجب تناسب اندام با آب قلیایی می شود. زیاد بودن آب قلیایی، سبب گردش بهتر خون شده و باعث از بین بردن مانده های اسیدی خون شده و حس خوب را به بدن می دهد. این امر موجب تناسب اندام با آب قلیایی می شود.

? با نوشیدن آب قلیایی جذب اکسیژن افزایش می یابد و باعث می شود که اسید در بدن قبل از ذخیره شدن خنثی شود. انعقاد اسیدی سبب گردش بد خون می شود. زیاد بودن آب قلیایی، سبب گردش بهتر خون شده و باعث از بین بردن مانده های اسیدی خون شده و حس خوب را به بدن می دهد. این امر موجب تناسب اندام با آب قلیایی می شود. الکترولیت سبب می شود که آبی که نوشیده می شود موادی مورد نیاز بدن که طی ورزش از دست رفته اند مجددا جایگزین شوند. همچنین از کم آبی ناشی از تعریق حین ورزش جلوگیری می کند. نوشیدن آب سلولهای بدن را جوان می کند و به تنظیم حرارت بدن کمک می کند.

? خوب است بدانید که ورزش کردن سبب افت سطح pH در بدن می شود. دو مکانیزم اصلی تولید اسید لاکتیک و افزایش سطح دی اکسید کربن، می توانند به افت سطح pH منجر شوند. یادگیری صحیح و منظم ورزش کردن، سبب می شود که بدن شما کمتر از منابع pH استفاده کند.تناسب اندام با آب قلیایی تولید شده از استیک آلکالاین به این ترتیب صورت می گیرد.

? کاهش سطح pH در بدن منجر به خستگی می شود که یک عامل محدود کننده خوب ورزش کردن و استقامت بدنی بالاست. مصرف روزانه آب قلیایی حاصل از استیک آلکالاین باعث می شود که بدن هیدراته بماند و با دفع سموم و مواد زائد اسیدی به سالم ماندن غشای سلولی در بدن کمک می کند. با نوشیدن آب قلیایی جذب اکسیژن افزایش می یابد و باعث می شود که اسید در بدن قبل از ذخیره شدن خنثی شود. سلولهای هیدراته قلیایی پر شده از اکسیژن به طور طبیعی در برابر بیماریهایی که موجب تخریب سلولها می شوند مقاوم تر هستند.


تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی


منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: ۶عامل اساسی به عنوان دشمن تناسب اندام