نوزاد رها شده در اطراف بیابان های تهران که دی ماه امسال توسط مردم به بهزیستی استان تهران تحویل داده شده به شیرخوارگاه رفت و پس از انجام آزمایش های اولیه مشخص شد نوزاد سالم است،بهزیستی در تلاش است با انتشار عکس این نوزاد والدین این نوزاد پیدا شوند.

احمد خاکی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در تاریخ 18 دی ماه سال جاری از طریق مردم، مادر و نوزاد پسری در خرابه های اطراف پردیس پیدا و از طریق اورژانس به بیمارستان امام حسین منتقل شدند.

وی گفت: ٢٨ دی ماه، با دستور قضایی نوزاد به شیرخوارگاه آمنه تهران تحویل داده شد و پس از استعلام شیرخوارگاه از بیمارستان هیچ اطلاعی از والدین نوزاد به دست نیامد. در 9 بهمن ماه نیز شیرخوارگاه اقدام به انتشار عکس نوزاد در روزنامه کرد اما باز هم خبری از پدر و مادر نوزاد نشد.

خاکی با ابراز بی‌اطلاعی از سرنوشت مادر نوزاد پس از ترخیص از بیمارستان، خاطر نشان کرد: طبق گزارش بیمارستان امام حسین ، مادر نوزاد معتاد بوده و  نوزاد در هنگام تولد ٢ کیلو و ٢٠٠ گرم وزن داشت.

وی درپایان گفت:خوشبختانه در آزمایش اولیه نوزاد سالم است. در حال حاضر نیز منتظر جواب آزمایش ABR هستیم که بین دو تا سه هفته جواب آزمایش طول خواهد کشید.

منبع/مهر