استفاده از ماسک های صورت یکی از بهترین روش ها برای حفظ سلامت پوست است. ماسک های صورت برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله می توان به پاکسازی، شفاف سازی، جوانسازی و … اشاره کرد. ماسک های صورت در انواع طبیعی و شیمیایی وجود دارند. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

پاک‌سازی عمیق تقریبا همه شما می‌دانید که پاک‌سازی روزانه برای بیرون آوردن آلودگی، چربی، مواد آرایشی و انواع ناخالصی‌ها از سطح پوست واقعا ضروری است. اما آیا می‌دانستید که استفاده از ماسک‌های مناسب، فرآیند پاک‌سازی پوست را به سطح جدیدی می‌رساند؟

به نظر متخصصان، یک ماسک مناسب می‌تواند ناخالصی‌های پنهان‌شده در زیر لایه‌های اپیدرم را بیرون بیاورد و کاری را انجام بدهد که در توان روش‌های پاک‌سازی رایج نیست. حتی بعضی از افراد می‌گویند که موقع استفاده از ماسک، روند سم‌زدایی را روی پوست خودشان احساس می‌کنند، چون تغییرات پوست در زمان عملکرد ماسک واقعا قابل توجه هستند.

بسیاری از افراد هنوز هم فکر می‌کنند که شستن صورت با استفاده از محصولات پاک‌کننده برای پاک‌سازی پوست کافی است و ضرورتی ندارد که سراغ محصولات دیگر بروند. با این‌حال، نکاتی بالا نشان می‌دهند که فرآیند پاک‌سازی عمیق و موثری که با استفاده از ماسک‌ها به‌وجود می‌آید، ‌واقعا شگفت‌انگیز است و در درازمدت باعث بهبودی قابل توجهی در وضعیت ظاهری پوست می‌شود. بنابراین، فکر نکنید که ماسک صورت، نوعی محصول بی‌فایده و لوکس است.

 

منبع: سلامتیسم