مواد خوراکی که شما مصرف می کنید مهم ترین عامل در سلامت دستگاه گوارش هستند! بیماری های گوارشی از جمله شایع ترین بیماری ها در بین افراد هستند و ابتلا به این بیماری ها ثمره مستقیم رژیم خوراکی مصرفی است. به همین امر به وسیله رژیم درمانی می توان از ابتلا به بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کرد. با دکتر سلام همراه باشید.

شاید استفاده از پنج وعده مصرفی از میوه‌ها و سبزی‌ها در طول روز واقعا برای شما سخت باشد یا اصلا علاقه‌ای به مصرف این حجم از میوه‌ها و سبزی‌ها نداشته باشید.

با این‌حال، متخصصان توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از ابتلا به سرطان مری باید این کار را انجام بدهید. بنابراین، باید از میوه‌ها به‌عنوان میان‌وعده استفاده کنید و انواع میوه‌ها را به غلات صبحانه، دسر و سالاد اضافه کنید. اضافه کردن انواع سبزی‌ها به همه وعده‌های غذایی اصلی هم ضرورت دارد. علاوه بر این، میزان استفاده از گوشت قرمز و محصولات فرآوری‌شده را در رژیم غذایی کنترل کنید و همیشه از نان‌ها و محصولات تهیه‌شده از غلات سبوس‌دار استفاده کنید.

بیماری ریفلاکس معده به مری را کنترل کنید!

اگر درحال حاضر به سوزش سر معده مبتلا هستید، باید بدانید که‌ استفاده خودسرانه از قرص برای کاهش علائم و بعد هم نادیده گرفتن این بیماری اصلا کار درستی نیست. مراجعه به پزشک برای کنترل بیماری ریفلاکس واقعا ضرورت دارد. این بیماری، یکی از عوامل خطر اصلی در ابتلا به سرطان مری است و کنترل زودهنگام آن می‌تواند به پیشگیری از ابتلا به سرطان مری کمک کند.

 

منبع: سلامتیسم