این غذا بسیار رژیمی و سبک است و برای کسانی که می خواهند تغذیه سالمی داشته باشند انتخاب خوبی به شمار می رود این غذا خوراک مورد علاقه مردم ایتالیا به شمار می رود روش تهیه آن را در ادامه مطلب در اختیارتان قرار میدهیم همچنین میزان کالری موجود در این غذای سالم و رژیمی را ذکر خواهیم کرد با ما همراه باشید .

دستور آشپزی امروز ما به طرز تهیه «چیکن پارمسان»، یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایتالیایی و فرانسوی اختصاص دارد. این غذا باید کاملا گرم و همراه با کمی سبزیجات سرو شود. چیکن پارمسان با برنج قهوه‌ای غذایی کامل برای تمام گروه های سنی و جنسی است و هضم ساده و سبکی هم دارد.

برای تهیه این غذا برای ۴ نفر که تنها ۴۰ دقیقه هم زمان می‌برد، به حدود ۳۵۰ گرم سینه مرغ، سه‌چهارم قاشق چای‌خوری نمک، نصف قاشق چای‌خوری فلفل، ۳ قاشق غذاخوری آرد سبوس‌دار، ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر، حدود ۲۴۰ گرم کلم بروکلی، ۳ حبه سیر، یک‌سوم فنجان سرکه سفید، ۱ فنجان آب مرغ کم‌نمک، یک‌چهارم فنجان پنیر پارمسان، ۲ قاشق چای‌خوری پودر آویشن و ۲ فنجان برنج قهوه‌ای پخته نیاز داریم.

برای آماده کردن این غذا کافی است که ابتدا فر را با دمای حدود ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سینه‌های مرغ را برش بزنید و آنها را با یک‌چهارم قاشق چای‌خوری از نمک و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری از فلفل، طعم‌دار کنید. آرد را در ظرفی بریزید و تکه‌های مرغ را در آن بغلتانید. حالا هر طرف مرغ‌های طعم‌دار را با ۲ قاشق غذاخوری از روغن، حدود ۳ دقیقه سرخ کنید. مرغ‌ها را از تابه خارج کنید و روی کاغذ روغنی مخصوص فر بچینید. بروکلی‌ها را با باقی روغن و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری از نمک طعم‌دار کنید. آنها را هم روی کاغذ روغنی کنار مرغ‌ها بچینید. دمای فر را به ۷۵ درجه سانتی‌گراد برسانید و مرغ و بروکلی را به مدت ۲۰ دقیقه درون آن قرار دهید. در حالی که مرغ و بروکلی تنوری می‌شوند، باقی آرد و سرکه را باهم ترکیب کنید. تابه را دوباره روی حرارت بگذارید و ۳۰ ثانیه سیرها را در آن تفت بدهید. آب مرغ و ترکیب آرد و سرکه را روی سیرها بریزید و حدود ۵ دقیقه آن را حرارت دهید. پنیر پارمسان، آویشن، باقی نمک و فلفل را هم درون تابه بریزید و بعد از ۳۰ ثانیه حرارت را خاموش کنید. سس را روی مرغ‌ها بکشید و غذا را با برنج قهوه‌ای سرو کنید.

هر وعده از این غذا، دارای برچسب تغذیه‌ای زیر است:

انرژی ۴۳۷ کیلوکالری میزان پیاده‌روی برای سوزاندن انرژی این غذا ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه چربی ۲۰ گرم کلسترول ۷۲ میلی‌گرم کربوهیدرات ۳۵ گرم پروتیئن ۳۴ گرم فیبر ۳ گرم سدیم ۴۱۷ میلی‌گرم پتاسیم ۶۹۸ میلی‌گرم ویتامین A ۴۲ درصد ویتامین C ۱۷۶ درصد قند ۳ گرم

سلامتیسم