دکتر  عباس خیرخواه متخصص پوست، مو و زیبایی

در تمام دنیا، مردم برای داشتن صورتی خوش بر رو و افزایش اعتماد به نفس در قرار های کاری و اجتماعی خود کارهایی انجام می دهند که اثرات پیری را از چهره خود پاک کنند و اولین مشخصه قضاوت دیگران را که زیبایی است به نفع خود رقم بزنند.

در این میان، سالن های زیبایی قدم هایی بسیار مقدماتی برای جوان سازی پوست انجام می دهند که توسط افراد ناآگاه، و حتی بدون تضمین صورت می گیرد. بهترین روش ها برای جوان سازی پوست روش های تخصصی و پزشکی است به این معنی که شما خود را به یک درمانگر و متخصص زیبایی می سپارید و درمانی دائمی، بدون عوارض و کاملاً علمی خواهید داشت.

یکی از این روش ها، لیفتینگ با استفاده از نخ سیلوئت است. سیلوئت در لغت به معنای طرح کلی از یک شکل است. این نخ با تحریک سلول های اطراف خود، آن ها را به  تولید کلاژن والاستین تحریک می کند و خود به آهستگی  در زیر پوست جذب شده و پس از چند ماه تحلیل رفته و نهایتاً ناپدید می شود.

 

دکتر عباس خیرخواه

متخصص پوست، مو و زیبایی

تلفن تماس: 02122172659- 02122172657

ما را در اینستاگرام دنبال کنید doctor_kheirkhah

ما را در تلگرام دنبال کنید doctor_kheirkhah

دکتر خیرخواه و دکتر روبرتو (متخصص لیفت با نخ از ایتالیا)

پرسش و پاسخ

 

تاریخچه سیلوئت به چه زمانی بر می گردد؟

این نخ پر کاربرد ترین نخ حیطه زیبایی برای انجام عمل لیفتینگ است در سال  2005 فردی بنام کلوستر از نخ هایی یک جهته از جنس پروپیلن برای لفتینگ استفاده کرد سپس مطالعاتی علمی در رابطه با مزایا و عوارض ان انجام شد. سالها بعد پزشک دیگری بنام سولامانتزه انواع باربد دو جهته را جهت پیشگیری و بهبود پتوز ها یا افتادگی های پوستی بررسی کرد (BiDEIRECTIONAL BARBED).
تحقیقات و بررسی ها  برای ابداع روش غیرجراحی به ابداع نوع دیگری نخ لیفت بنام APTOS SUTURE منجر شد که معایبی چون عدم ماندگاری طولانی، مهاجرت نخ، قابل لمس بودن نخ، یا خروج آن را بدنبال داشت.
نخ آپتوس از پروپیلن غیر قابل جذب ساخته شده بود باز هم خیلی مورد قبول قرار نگرفت.

چرا لیفت با نخ را جوانسازی بدون جراحی تهاجمی می نامند؟

زیرا با روشی بسیار کم تهاجم به پزشک شما اجازه می دهد با هنری ویژه پوستتان را فقط در 30 دقیقه  بالا بکشد   این تکنولوژِی خارق العاده اما واقعی بوده و پنجره ایی تازه را در علم زیبایی رو به شما باز نموده است، این تکنیک هیچ گونه اسکاری بر جای نگذاشته وبه شکلی موفقیت آمیز در تمام نواحی صورت و گردن قابل استفاده بوده و ظاهری جوانتر به فرد می دهد مدت زمان بهبود ناچیز بوده و بیمار سریعا به زندگی اجتماعی خود باز می گردد.

چه موقع من نیاز به استفاده از نخ سیلوئت برای لیفتینگ دارم؟

با افزایش سن کم کم لک ها و چروکهای پوستی پدیدار شده و بافت زیر پوستی شامل عضله و چربی تحلیل می رود و خطوط پوستی عمیق می شوند عامل آن کاهش ساخت کلاژن نوع یک است که با این روند زوایا و برجستگی های صورت رو به صاف شدن می روند و الاستیسیته یا قابلیت کشسانی پوست کاهش میابد خط خنده عمیق تر شده و پلکها و گوشه های دهان دچار افتادگی می شوند و به چهره شخص ظاهری منفی و خسته می دهند.
بهترین زمان برای انجام این پروسه بین ٣۵ تا۴۵ سالگی می‌باشد.