وسایل حمام

ما در حمام سر،گردن،دست ها،پاها،شکم و کل تن را میشوییم و در آخر غسل میکنیم.این رویه ای است که اکثر انسان ها آن را انجام میدهند و حمام در واقع برای پاکسازی بدن از آلودگی ها است.وسایلی را در ادامه بشها معرفی مینماییم که باید سریع تر آن ها را از حمام خارج کنید و خارج نکردن آن ها عواقبی دارد که به پای خودتان است.

صابون جامد را در حمام نگه ندارید

برای بهداشت بیشتر و تمیز کردن راحت‌تر حمام خانه صابون قالبی و جامد را کنار بگذارید. از صابون مایع پمپی استفاده کنید تا دیگر نیازی به تمیز کردن جا صابونی جرم گرفته یا رو شور کدر و صابونی در سرویس بهداشتی نداشته باشید.
به جای صابون جامد از صابون مایع پمپی استفاده کنید.
نگهداری نامناسب دارو
هرگز این اشتباه را نکنید! سرویس بهداشتی به علت رطوبت و نوسان دمایی به هیچ وجه فضای مناسبی برای نگهداری دارو نیست. داروها را در مکانی با دمای محیط قرار دهید که دارای درجه حرارت ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد باشند. نگهداری دارو در سرویس بهداشتی نادرست می باشد.
بدلیجات و جواهرات
محیط مرطوب حمام در فرآیند اکسید شدن جواهرات و بدلیجات تاثیرگذار هستند و باعث تیره و کدر شدن جواهرات و بدلیجات می‌شوند، حتی اگر شما در زیر دوش هم از آن‌ها استفاده نکنید. بدلیجات و جواهرات گرانبهای خود را در فضای خشک و خنک نگهداری کنید. بدلیجات و جواهرات را هرگز در حمام نگه ندارید.
لوازم آرایش از رطوبت حمام دور شوند
تفاوتی نمی‌کند از چه نوع لوازم آرایشی استفاده می‌کنید. پودر، کرم یا انواع مایع؛ همه لوازم آرایش باید در مکانی با دمای محیط نگهداری شوند. بنابراین آنها را در حمام قرار ندهید. در دکوراسیون اتاق خواب حتما قفسه و فضای مناسبی برای لوازم آرایش پیدا می‌شود. لوازم آرایشی را در محیط مرطوب حما نگهداری نکنید.
استفاده اشتباه از عطر در دکوراسیون حمام
نکاتی که تا حالا گفته شد درمورد عطر و ادکلن هم صدق می‌کند. حتی اگر تمایل دارید از شیشه‌های زیبای عطر در دکوراسیون حمام برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید، دست نگه دارید! گرما و رطوبت فرآیند اکسید شدن را سریعتر می‌کند و باعث می‌شود اسانس و رایحه عطر خیلی سریعتر از بین برود. قرار دادن شیشه های عطر و ادکلن و در دکوراسیون سرویس بهداشتی اشتباه است.
وسایل برقی ضد آب
آواز خواندن در هنگام دوش گرفتن برای افراد زیادی جذاب است و از این کار لذت می‌برند! ولی این نکته را فراموش نکنید که رطوبت بالا وسایل برقی را حتی اگر ضد آب باشند، آسیب پذیر می کند و می تواند موجب خسارت آنها شود. پیشنهاد می‌کنیم وسایل برقی را از دکوراسیون حمام خارج کنید. رطوبت حمام باعث خراب شدن وسایل برقی می شود.
پارچه کتان یا لینن
از آنجایی که حمام اغلب باعث بوجود آمدن قارچ و کپک می‌شود، از پارچه کتان، حوله و مانند آن را به فضای دیگری منتقل کنید. سیستم تهویه حمام را تا حد ممکن بهبود ببخشید تا بعد از استفاده از حمام، رطوبت حوله های خیس هرچه زودتر تبخیر شوند. پارچه کتان، حوله و مانند آن را از فضای حمام به مکان دیگر منتقل کنید.
کتاب و مجلات را از سرویس بهداشتی خارج کنید
شاید به نظر شما هم مطالعه کردن در سرویس بهداشتی وسوسه کننده باشد. ولی بدانید که رطوبت فضا در کنار صفحات کاغذی، کتاب و مجلات محبوب شما را آسیب می‌زنند. بعد از مطالعه کتاب و مجله در سرویس بهداشتی، آنها را در مکان خشک نگهداری کنید. کتاب و قرارگیری آن در رطوبت سرویس بهداشتی اشتباه است.
حمام و لاک ناخن
برخی از لاک‌های ناخن از برندهای مرغوبی هستند که تا دو سال هم ماندگاری و عمر دارند. باید بدانید که با نگهداری لاک ناخن در حمام و سرویس بهداشتی، با وجود دمای همیشه در نوسان عمرشان را کوتاه می‌کنید! بهتر است لاک ناخن را در مکانی به دمای محیط مانند اتاق خواب نگه دارید. بهتر است لاک ناخن را در مکانی به دمای محیط مانند اتاق خواب نگهدارید.
منبع : فردا نیوز