عشق حقیقی

در این زمانه افراد زیادی هستند که گول عشق های دروغین را میخورند.از قشنگ ترین احساس های درونی یک انسان میتوان به عشق اشاره کرد که سبب اطمینان،خوشبختی،میل داشتن یه پیشرفت،احساس آرامیش،ایجاد انگیزه و در نهایت موفقیت خواهد شد.عشق حقیقی چند نشانه دارد که از روی آن ها میتوان به حقیقی یا دروغی بودن عشق پی برد.

باید دانست ابراز عشق و علاقه ممکن است در مواردی معرف عشق حقیقی نباشد و به عنوان دستاویزی برای فریب دیگران مورد سوء استفاده قرار گیرد.

در ادامه نشانه های شناخت عشق واقعی از دروغین معرفی شده اند :
صحبت؛ حلال مشکلات
یکی از موارد اختلاف بین زوجین شک و اختلاف بین آنان است. این اتفاق زمانی می‌افتد که یکی از طرفین به صداقت دیگری اطمینان ندارد.
در این مواقع بهترین اقدام، صحبت کردن در فرصت مناسب و مکانی زیبا و دوست داشتنی است تا افراد بتوانند احساسات خود را به راحتی بیان کنند، از هم سوال بپرسند و درباره زندگی آینده‌شان به بحث و گفتمان بپردازند.
نقش مادیات در انتخاب همسر
در برخی از جوامع، یکی از معیارهای اصلی ازدواج وضعیت مالی افراد است. در این میان، برخی افراد سودجو به طمع به دست آوردن پول به فردی نزدیک می شوند و ادعای عشق پاک دارند.
آنچه مسلم است فردی که عاشق شما است، تنها به خصوصیات شما علاقه مند است و مادیات برایش مهم نیست، حتی اگر سطح درآمدی شما کمتر از او باشد.
اختصاص زمان برای بودن با شما
صرف زمان برای گذراندن اوقات با یکدیگر یکی از ارکان اصلی عشق واقعی و پایدار است، البته این بدان معنا نیست که باید از کار و زندگی روزانه خود عقب بیفتید.
اگر فردی که ادعا می کند عاشق شما است، دائماً از دیدن شما سر باز می‌زند یا با بهانه های مختلف از همراهی شما اجتناب می‌ورزد یا زمان محدودی را به ملاقات با شما اختصاص می‌دهد، زمان آن فرا رسیده که به ابراز عشق از سوی وی شک کنید.
مراقب شخصیت‌های مرموز باشید
یکی از نشانه‌های عشق واقعی فرد این است که درباره خانواده خود با شما صحبت می کند، درباره اینکه چگونه بزرگ شده، به چه مکان هایی مسافرت کرده، در کجا تحصیل کرده، اصلیت و تبار او از کجاست و در چه محل هایی تا به حال کار کرده است. به عبارت دیگر در مورد خودش به شما اطلاعات می دهد تا بتواند اطمینان شما را بدست آورد.
همچنین در اولین زمان پس از آشنایی ترتیب ملاقات شما با خانواده اش را می دهد تا 2 خانواده بیشتر با همدیگر آشنا شوند، اما اگر فردی از خودش هیچ اطلاعاتی به شما ندهد و از صحبت درباره خانواده و گذشته خود اجتناب کند یا رازی پنهان دارد و می ترسد آن را آشکار کند یا عشق واقعی به شما ندارد تا بخواهد در خصوص خودش اطلاعات دهد و فقط برای خوشگذارنی و اتلاف وقت و انگیزه های مادی و غیرارزشی به شما نزدیک شده است.
از این گذشته اعتماد به افرادی که دائما به شما دروغ می‌گویند، ریسک بزرگی است تا دچار بحران های عاطفی و ضررهای مادی و معنوی نشوید.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان