شاید بتوان میگرن را آزار دهنده ترین بیماری عصبی دانست! این بیماری اغلب ریشه ارثی داشته و از والدین به فرزندان منتقل می شود. درد های میگرنی از بخشی از سر آغاز می شوند و به تدریج تمام سر را در بر می گیرند. اما به تازگی خبر های خوشی برای درمان این بیماری به وسیله دانشمندان ایرانی به گوش می رسد. با دکتر سلام همراه باشید.

یک تیم از محققان ایرانی موفق به تولید دارویی با منشا گیاهی شده اند که می تواند بیماران مبتلا به میگرن را به طور قطعی درمان کند.

رمضانی یکی از دانشمندان ایرانی که در تیم تولید MigraHeal فعالیت دارد، از درمان قطعی بیماران میگرنی با استفاده از این دارو خبر داد.

دو نوع میگرن وجود دارد: حاد و مزمن. در میگرن مزمن، بیمار در یک سال ۲۱ حمله دارد، ولی در میگرن حاد، بیمار ۱۵ حمله طولانی ماهیانه دارد و هر حمله بیش از ۱۴ ساعت به طول می انجامد.

 
این داروی استنشاقی، در سال ۲۰۰۵ تولید شد و سال ۲۰۰۹ به فاز تولید صنعتی رسیده است و ۱۴۰۰ بیمار در کلینیک آرامش با استفاده از این دارو درمان شده اند.

میگری هیل منشا گیاهی دارد و ۸۱% از بیمارانی که از این دارو استفاده کرده اند به طور کامل درمان شده اند و سایر افراد حملات میگرنی کمتری داشته اند.

منبع: قم نیوز