اگر زیبایی تان برایتان مهم است بهتر است به تغذیه و خورد و خوراک سالم روی بیاورید تا بتوانید چهره ای زیبا وپوستی سالم داشته باشید پرخوری و مشکلات تغذیه ای از عوامل تاثیرگذار بر پوست و مو هستند مراقب محصولات زیبایی ناسالم و تقلبی نیز باشید  و این محصولات را از مراکز معتبر خریداری کنید . یک داروساز سنتی گفت: مهمترین عامل زیبایی پوست داشتن سیستم گوارش قوی و سالم است و باید دانست که سیستم گوارش سالم از مهمترین عوامل زیبایی پوست است.

 راحله زارعشاهی درباره راهکارهای داشتن رنگ چهره‌ای درخشان و روشن اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی آنچه که باعث شود خون با کیفیت و سالم و به اصطلاح صالح تولید شود همچنین هر عاملی که موجب میل کردن خون متعادل به سمت پوست شود، باعث بهبود رنگ چهره و پوست می‌شود.

وی افزود: مهمترین عامل زیبایی پوست داشتن سیستم گوارش قوی و سالم است؛ باید دانست که سیستم گوارش سالم از مهمترین عوامل زیبایی پوست است.

پرهیز از “پرخوری” و “درهم خوری” و “بر هم خوری” عامل زیبایی پوست

این داروساز سنتی تصریح کرد: رعایت اصول غذا خوردن, پرهیز از “پرخوری” و “درهم خوری” و “بر هم خوری” به داشتن سیستم گوارش سالم کمک می‌کند البته باید دانست که درهم‌خوری یعنی چند غذا را با هم خورده شود و منظور از برهم‌خوری یعنی خوردن غذا در هنگام پری معده و رعایت نکردن فاصله زمانی مناسب بین وعده‌های غذایی است.

زارعشاهی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از افراد مخصوصاً بانوان به محض معرفی محلول یا گیاه جدیدی برای کاهش چین و چروک، تقویت مو، تغییر حجم سینه و… بدون تحقیقات کافی سعی در تهیه و استفاده از این محصولات را دارند.

سوءاستفاده از علاقه مردم به طب سنتی در فروش داروهای زیبایی

وی متذکر شد: بهتر است قبل از هرگونه استفاده از دارویی چه گیاهی چه شیمیایی حتماً با داروساز یا پزشک مشورت کنند متاسفانه بعضی افراد سودجو از علاقه مردم به طب سنتی سوء‌استفاده می‌کنند, گیاهان مضر و حتی مخدر را با تغییر نام وارد بازار کرده و با تبلیغات زیاد فقط سعی در فروش محصول خود دارند و زمانی افراد متوجه می‌شوند که دیگر دیر شده است.

بسیارى از لکه‌هاى ایجاد شده در پوست صورت منشا درونى دارند

این داروساز طب سنتی یادآرو شد: بسیارى از لکه‌هاى ایجاد شده در پوست صورت منشا درونى دارند؛ براى بهبود آن‌ها باید تغذیه و روش زندگى اصلاح شود, در صورتى که تنها از کرمهاى ضدلک براى روشن کردن پوست صورت استفاده شود فقط این کار موجب می‌شود که صورت مسئله را پاک کرده‌ایم و فرصت را برای عمیق‌تر شدن اختلالات درونی فراهم کرده‌ایم.

تسنیم