گاهی اوقات در حین ورزش با درد در نواحی مختلف بدن مواجه می شویم چگونه می توانیم این دردها را تسکین دهیم مربیان چه توصیه هایی به ورزشکاران در این زمینه می کنند ؟فعالیت ورزشی بدون درد چگونه میسر خواهد بود .

 افرادی که در بدن احساس درد می‌کنند یا محدودیت‌های حرکتی دارند باید نکات خاص را رعایت کنند تات ورزش باعث افزایش درد در بدن آن‌ها نشود.

اگر ورزش درستی انجام نشود در بدن درد ایجاد می‌کند. انتخاب ورزش برای جلوگیری از ایجاد درد و آسیب دیدگی بسیار مهم است. برای مثال اگر دویدن به مفاصل شما فشار می‌آورد بهتر است دوچرخه‌سواری کنید که کمتر به زانوها فشار بیاید. آب درمانی و ایروبیک داخل آب نیز می‌تواند از ایجاد درد جلوگیری کند. هر ورزشی که انجام می‌دهید بهتر است که خیلی حرکت سریع نداشته باشید و در صورت داشتن درد زیاد حرکات شدید انجام ندهید. بهتر است مربی ورزش خود را از محدودیت‌های جسمانی که داریم آگاه کنید تا بهترین فایده را از ورزش خود ببرید.

ورزش به بهبودی خواب نیز کمک می‌کند. نگرانی، افسردگی و درد می‌تواند کیفیت خواب و کاهش دهد. انجام ریلکسیشن و رفتار درمانی می‌تواند به خواب بهتر و در نتیجه ورزش بدون درد و آسیب دیدگی کمک کند.

افرادی که فعالیت فیزیکی بیشتری دارند خواب طولانی‌تر و عمیق‌تری دارند.

در صورتی که در بدن درد احساس می‌کنید از راه‌های زیر برای ورزش کردن استفاده کنیم:

۱- قبل از ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

۲- به آرامی شروع کنید و به تدریج قدرت، انعطاف‌پذیری و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

۳- با سرعت خودتان ورزش کنید. هیچ وقت سعی نکنید خودتان را به زور به سرعت یک گروه در کلاس ورزش برسانید.

۴- اگر ممکن است هر روز ورزش کنید.

۵- سعی کنید بین حرکات قلبی – عروقی، قدرتی و کشتی تعادل ایجاد کنید.

۶- قبول کنید که گاهی اوقات توانایی شما بیشتر یا کمتر از سایر روزهاست.

۷- صبور باشید. فعالیت بیش از حد درد را زیاد می‌کند و باعث آسیب رسیدن به عضلات می‌شود.

ایسنا