اگر به فکر کاهش وزن خود هستید پیشنهاد می کنیم از تحرک و فعالیت ورزشی کمک بگیرید و فقط به روش های تغذیه ای بسنده نکنید چون استفاده از روش های تغذیه ای برای کم شدن وزن و رسیدن به تناسب اندام از این طریق آسیب های فراوانی برای سلامتی مان در بر خواهد داشت به توصیه های متخصصین در این باره دقت کنید .

 کاهش وزن با فعالیت بدنی، بهترین روش لاغری است. فعالیت بدنی یا همان ورزش موجب می‌شود که ما عرق کنیم و چربی بسوزانیم و در نتیجه لاغر شویم.

این روش، یکی از برترین و اصلی‌ترین راه‌ها برای لاغری است. متخصصان تغذیه بر این باورند که کاهش وزن بدون ورزش برای بدن مضر است و به سلامت لطمه می‌زند.

ورزش، متابولیسم یا سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد. بنابراین می‌تواند یکی از بهترین روش‌های کاهش وزن به حساب ‌آید.

البته باید توجه داشت، رژیم غذایی توأم با ورزش خیلی بهتر است، چون ورزش نه‌تنها باعث مصرف انرژی است بلکه سوخت‌وساز بدن را تا چند ساعت بالا نگه ‌می‌دارد.

البته نمی‌توان گفت افرادی که به دلایل واقعی نمی‌توانند ورزش کنند،‌ نمی‌توانند لاغر شوند. بلکه این افراد برای لاغری بیشتر باید تلاش کنند.

به بیان دیگر،‌ ورزش 20 تا 25 درصد در برنامه کاهش وزن نقش دارد.

لاغر‌ شدن، مستلزم منفی شدن تعادل کالری در بدن است. راه‌حل اول برای این کار، محدودیت دریافت کالری است و راه‌حل دوم، فعالیت فیزیکی مثل ورزش است.

راه‌حل سوم نیز ترکیبی از این دو راه است که نسبت ترکیب این دو راه‌حل به جنسیت و میزان چربی بستگی دارد.

جام جم آنلاین