شرکت سامسونگ که برنامه های ویژه و تبلیغات گسترده ای برای معرفی و فروش گلکسی نوت 7 داشت به ناگهان به دلیل مشکلاتی که برای باتری گوشی و انفجار در برخی باتری نوت 7 پیش آمد دچار افت سهام شد و کل گوشی های این مدل را از بازار جمع آوری کرد و خریداران این مدل گوشی همراه عذر خواهی کرد.
انتشار گزارشات جسته و گریخته از آتش سوزی و انفجار نوت 7 نام Samsung SDI (همان واحد تولید کننده باتری های مورد استفاده در کهکشانی بداقبال سامسونگ) را در سر خط خبرهای مهم روز قرار داد و حالا بار دیگر این شرکت خبرساز شده است.

طبق گزارشی که امروز منتشر گردید، یکی از کارخانجات این شرکت در چین دچار آتش سوزی شد. البته اوضاع آنقدرها هم بد نیست چراکه طبق اظهارات یکی از سخنگویان سامسونگ آتش سوزی اختلالی را در فرایند تولید ایجاد نکرده زیرا در بخش پسماندها رخ داده نه واحد تولیدی.

هنوز مشخص نشده که علت این آتش سوزی چه بوده و آیا باتری های انبار شده علت وقوع آن بوده اند یا خیر، در هر صورت، Samsung SDI از آن تحت عنوان یک آتش سوزی جزئی یاد کرده. علیرغم این گفته اما، تصاویری که دود غلیظ و تیره را در نزدیکی یکی از کارخانجات این شرکت نشان می دهند، در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده اند که خلاف این مساله را به اثبات می رسانند.

طبق آنچه قبلا در دیجیاتو خواندید، سامسونگ پیشتر اعلام نمود که نقص باتری علت اصلی آتش سوزی گلکسی نوت 7 بوده است. این شرکت البته در گزارش خود اشاره ای به نام Samsung SDI نکرده است اما این باتری از طریق دو شرکت Samsung SDI و ATL تامین شده که طبق اعلام سامسونگ محصول هرکدام از آنها ایراد مختص به خود را داشته.

منبع/آخرین خبر