تردمیل

یکی از وسیله های ورزشی محبوب و پر کاربرد در این روزها تردمیل میباشد که 3 نام دو درجا،دو برقی و دو ثابت از نام های دیگر آن هستند.تردمیل به ما این امکان را میدهد که بتوانیم در فضای بسته بدویم.اگر با استفاده از تردمیل احساس عذاب دارید احساس تان غلط نیست و این احساس از آنجا می آید که در زندان های قدیم از این دستگاه استفاده میشده است.

تردمیل‌ها با بازار داغی که این روزها دارند، تبدیل به وسیله شماره یک تناسب اندام شده‌اند اما این وسیله که تمرین کردن روی آن برای افراد عذاب ایجاد می کند، روزی در زندان‌ها برای به کار گرفتن زندانیانی استفاده می‌شد که بسیار تنبل بودند.

این وسیله ابتدا در سال 1822 توسط مهندسی انگلستانی به نام ویلیام کوبیت در شهر لندن اختراع شد و مخترع اسم این دستگاه را تردویل گذاشته بود اما در آن سال‌ها این دستگاه وسیله‌ای برای تمرین هوازی نبوده و فقط وسیله شکنجه زندانیان تنبل بوده است.
گفتنی است؛ پس از سال‌ها استفاده از این دستگاه در زندان‌های انگلیسی، در سال 1824 یک نگهبان زندان در شهر نیویورک به نام جیمز هاردی، تردویل یا همان تردمیل را به زندان‌های آمریکا آورد و از آن برای زندانیان آمریکایی هم استفاده کرد.
پس از گذشت حدود یک قرن استفاده از تردمیل‌ها در زندان‌ها در شهر لندن به دلیل خشونت و رفتار بد با زندانیان، غیر قانونی اعلام شد و بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که این وسیله شکنجه نباید به عنوان وسیله ورزشی استفاده شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان