ممکن است شما بیشتر وقت خود را در مورد اینکه چقدر در این دنیا، عمر میکنید، صرف کنید. در حالی که فکر کردن به مرگ و میر در بعضی افراد ممکن است انگیزه ی زندگی کردن ایجاد کند و برخی دیگر را افسرده کند. هیچ کس به درستی نمی داند چقدر زنده می ماند. اما برخی نشانه ها وجود دارد که به شما کمک می کند آن را کشف کنید.

احتمال مرگ در جوانی با وجود شرایط زیر

پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را در اوایل  زندگی از دست داده اید:

ژن ها ی شما بسیار مهم هستند، چگونه مهم بودن ژن ها در بسیاری از مطالعات به خصوص مطالعه درباره ی دو قلوها بررسی شده است. ما اکنون می دانیم ژن، ۲۵ درصد در طول عمر تأثیر دارد. از طرف دیگر ۷۵ درصد از عواملی که طول عمر را کنترل می کنند، هیچ ربطی به DNA ندارند. بنابراین شما نباید فقط به خاطر اینکه چنین چیزی در مورد مادر بزرگتان اتفاق افتاده است، فکر کنید و اینکه  تا ۱۰۰ سال زنده می مانید یا در ۵۰ سالگی از دنیا می روید.

شما در کار خود خیلی جدی نیستید:

اگر شما سخت کار نباشید یا در کار خود احساس غرور و افتخار نکنید ممکن است دچار مشکل شوید. تحقیقات نشان داده است افرادی که بیشتر به شغل خود اهمیت می دهند در مقایسه با افرادی که تنها برای حقوق کار می کنند تمایل بیشتری برای زندگی طولانی دارند.

شما به معنای واقعی کلمه عقب می مانید:

شما نمی توانید مانند همسالان خود سریع راه بروید، مگر اینکه دلیل آن چیز دیگری باشد. مثلاً مچ پای شما به تازگی رگ به رگ شده باشد. با سرعت کند در راه رفتن و ناتوانی در انجام سریع ورزش ممکن است با خطر ابتلا به ناتوانی و مرگ در ارتباط باشد. راه رفتن آهسته ممکن است نشان بدهد که قلب، ریه ها، گردش خون و سیستم عضلانی دچار مشکل شده اند. ورزش به دنبال هر درمان کمک می کند که شما به سرعت بهبود پیدا کنید.

شما در تلاش برای بلند کردن چند کیسه مواد غذایی سنگین هستید:

عدم داشتن توده ی عضلانی کافی شما را در معرض خطر مرگ زودرس قرار می دهد. پاهای ضعیف ممکن است موجب سقوط و آسیب های دیگر در شما شود که می تواند زندگی شما را تهدید کند. داشتن توده ی عضلانی کم، اغلب به این معنی می باشد که بدن شما به ویژه در ناحیه ی شکم بیش از حد چربی دارد. یکی از متخصصان تغذیه می گوید: چاقی به خصوص چاقی شکم خطرناک است؛ زیرا شما را مستعد به بیماری دیابت یا بیماری قلبی می کند.

نشستن در تمام طول روز:

 

اینکه شما در یک دفتر و یاجلوی تلویزیون در تمام طول روز نشسته باشید، برای شما اصلاً خوب نیست. یک مطالعه ی جدید نشان می دهد زنان مسن تر که در طول روز ۱۰ ساعت یا بیشتر نشسته هستند سلول های بیولوژیکی آن ها، ۸ سال از سن آن ها بزرگ تر می باشد. مثلاً یک زن ۶۵ سال دارد؛ اما سلول های یک شخص ۷۳ ساله در بدن او می باشد.

شما مدرک دانشگاهی ندارید:

داده ی یک مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد، افرادی که یک مدرک دانشگاهی دارند نسبت به کسانی که درس خود را در دبیرستان به اتمام رسانده اند، تمایل بیشتری برای زندگی دارند. آموزش بهتر به احتمال زیاد به دانش بیشتر برای محافظت از سلامتی کمک می کند. به علاوه مدرک دانشگاهی مناسب، منجر به داشتن یک شغل خوب می شود.

غذاهای مورد علاقه خود را در یک جعبه بسته بندی کنید:

اگر غذای شما کیفیت نداشته باشد، ممکن است دچار چاقی و در نهایت خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و انواع خاصی از سرطان  را در شما افزایش دهد. سعی کنید نوشیدنی های شیرین شده با شکر، گوشت قرمز  مواد فرآوری شده، چربی ترانس بالا و سدیم را کاهش دهید.

مطلقه یا بیوه بودن:

در یکی از تحقیقات یافت شده است که بسیاری از مردانی که ازدواج طولانی مدت دارند در مقایسه با یک سوم از مردان مطلقه حداقل 70 سال عمر می کنند.

شما یک مرد سیگاری هستید:

طبق گفته یکی از پژوهشگران واقعاً نیاز به توضیح این مورد وجود ندارد، چون برای همه مشخص است که سیگار عمر شما را دود می کند.

منبع: دکتر سلام