برای برخی کلمه ی رژیم غذایی، به اضطراب و ترس از شکست، معنی می شود. هنگامی که شما در یک رژیم غذایی به سر می برید باید خیلی مراقب غذا خوردن خود، باشید، برای مثال اگر مراقب نباشید ممکن است بعد از قطع کردن مصرف قند احساس پشیمانی کنید و سریع به سراغ یک تکه کیک بروید و آن را بخورید. بنابراین عادت بد داشتن احساس گناه و اضطراب را ترک کنید.

پیدا کردن عادت صحیح غذا خوردن، کلید موفقیت در بلند مدت است. سعی کنید همیشه آزادی غذایی داشته باشید، این کار باعث می شود عادات غذایی خود را تنظیم و غذا خوردن خود را کنترل کنید.

از بین بردن واژگان گناه و خجالت در مصرف مواد غذایی:

هنگامی که یک کودک رفتار نامناسبی انجام می دهد، مجازات می شود. خوردن مواد غذایی هرگز نباید با مجازات همراه باشند. اگر چنین باشد این کار تنها احساس گناه شما را در رابطه با چیزی که می خورید افزایش می دهد و شاید بیشتر هم به سمتش بروید.

نفس عمیق:

شاید گفتن این که نفس عمیق بکشید حرف احمقانه ای به نظر برسد، اما می تواند مؤثر باشد. زمانی که شما برای خوردن یک کیک نگران هستید، نوع تنفس خود را تغییر دهید. با تغییر الگوی تنفس، شما می توانید یک سیگنال به سیستم عصبی خود ارسال کنید. انجام این کار خیلی خوب می باشد و باعث می شود مرکز اراده مغز شما فعال تر شود و احساس کنترل بیشتری روی ماده غذایی که می خورید داشته باشید.

پیروزی در دیگر موارد:

اصلاح کردن رژیم غذایی علاوه بر کاهش وزن، سبب موارد دیگری مانند روشن تر شدن پوست، موهای پر پشت تر و درد کمتر مفاصل نیز می شود. این نوع از پیشرفت را پیروزی در موارد متفرقه می گویند. قدرت پردازش اصول و تمرکز در انتخاب مواد غذایی می تواند به شما در حفظ مسیر کمک کند.

کم کردن وسوسه:

وقتی در مقابل شما نوشابه یا بشقابی از کیک و شکلات وجود دارد، ممکن است شما در مقابل آن سخت مقاومت کنید، اما بهتر است در ابتدا از خود بپرسید آیا واقعا آن را می خواهید؟ و قبل از پاسخ به این سوال فشار مواد غذایی وارد شده بر خود را کنار بگذارید. اگر واقعاً آن را می خواهید، از آن لذت ببرید. به مغز خود اجازه بدهید که ارزیابی کند که آیا شما واقعاً آن را می خواهید یا نه.

لذت بردن از مزه های غذاهای مورد علاقه :

سعی کنید از مغازه های مورد علاقه ی خود مواد غذایی مورد علاقه ی خود را تهیه کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید.

منبع: دکتر سلام