ورزش کردن یکی از مفید ترین اعمالی است که انسان می تواند برای کمک به حفظ سلامتی خویش انجام دهد. اما فقط ورزش کردن کافی نیست! شما باید در هنگام ورزش کردن نکات مهمی را رعایت کنید تا عمل شما مثمر ثمر واقع شود؛ همچنین انجام برخی نکات می تواند موجب بی اثر شدن ورزش و همچنین مضر واقع شدن آن شود. با دکتر سلام همراه باشید.

بعضی از افراد با این که مرتباً ورزش می‌کنند نتیجه‌ای از تلاش خود نمی بینند و تناسب اندام دلخواه را پیدا نمی‌کنند. این مساله می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

پنج دلیل مختلف برای این که ورزش کردن، موثر واقع نمی‌شود، وجود دارد که عبارتند از :

۱. نداشتن برنامه مناسب

می‌توان از مربیان ورزش برای گرفتن برنامه استفاده کرد. سایت‌های مختلف اینترنتی هم هستند که برنامه‌های ورزشی ۶ تا ۱۲ هفته‌ای ارائه می‌دهند. اگر فردی هستید که بعد از مدتی انگیزه خود را از دست می دهید، بهتر است برنامه داشته باشید.

۲. تغذیه نادرست

نمی‌توان با انجام ورزش و بدون توجه به تغذیه تناسب اندام به دست آورد.

از غذایی که می‌خورید آگاهی داشته باشید. ورزشکاران باید به اندازه کافی پروتئین کربوهیدرات و چربی سالم مصرف کنند.

۳. استفاده از وزنه‌های سبک

معمولا زنان دچار این مشکل می‌شوند ، زیرا احساس می‌کنند که وزنه‌ها سنگین هستند. اگر می خواهید فرم بدن شما تغییر کند باید وزنه بزنید ، زیرا وزنه زدن فرم عضلات را شکل می‌دهد.

۴. انجام یک برنامه برای همیشه

نباید همیشه یک برنامه را تکرار کنید. باید در ورزش تنوع ایجاد کنید و ورزش‌های مختلف انجام دهید. برای خودتان چالش ایجاد کنید.

5. نداشتن همراه

بهتر است ورزش را با شخصی دیگر را انجام دهید تا برای شما ایجاد انگیزه کند و پشتکار شما بالا برود، داشتن همراه باعث ایجاد رقابت سالم هم می‌شود که در پیشرفت موثر است.

منبع: سلام خبر