کوالا

در کشور استرالیا نوعی از کوالا وجود دارد که زندگی اش بر روی درخت اوکالیپتوس میگذرد.شاید تصورش سخت باشد اما این کوالا 22 ساعت در روز میخوابد و فقط 2 ساعت بیدار است.بر اساس بررسی های کارشناسان،کوالا در روز تنها 2 ساعت بیدار میماند و 22 ساعت دیگرا در خواب است.اگر بخواهیم واضح تر هم به آن نگاه کنیم باید یگوییم هشتاد و درصد از روز را این حیوان در خواب میباشد.

جانورشناسان می‌گویند کوالا خواب‌آلودترین موجود زنده روی کره زمین محسوب می‌شود و حتی یک نوع کوالای استرالیایی که روی درخت اوکالیپتوس زندگی می‌کند،‌ روزانه حدود 22 ساعت را در خواب به سر می‌برد.

زمانی که این حیوان در بیداری به سر می‌برد به دنبال غذا می‌گردد تا خود را سیر کند و پس از غذا خوردن دوباره به خواب می‌رود.

نوعی حیوان دیگر به نام تنبل که معمولا از درخت‌ها آویزان می‌شود روزی 20 ساعت می‌خوابد و تاکنون شش گونه از این پستاندار شناسایی شده است. تنبل از حشرات، خزندگان کوچک و پرندگان تغذیه می‌کند و البته اگر گرسنه بماند سراغ جوانه‌ها و برگ درختان هم می‌رود. این حیوان در جنگل‌های انبوه آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می‌کند.

گورکن یا آرمادیلو از دیگر حیوانات خواب‌آلود محسوب می‌شود که روزی 19 ساعت می‌خوابد و مشابه آن نوعی جونده به نام صاریغ هم روزی 19 ساعت می‌خوابد. میمون لمور که ظاهر زیبا و بامزه‌ای دارد و محل زندگی آن ماداگاسکار است روزی 16 ساعت می‌خوابد و پس از آن همستر با روزی 14 ساعت خواب،‌ سنجاب با روزی 14 ساعت خواب، گربه با روزی 13 ساعت، خوک با روزی 13 ساعت، و جوجه‌تیغی با روزی 12 ساعت خواب قرار دارند.

منبع : فارس نیوز