reasons-you-need-a-doula-during-your-pregnancy

پژوهشهای جدید نشان می‌دهد، چاقی و اضافه وزن در خانمهایی که فکر می‌کنند باید برای دوشخص بخورند خیلی زیادتر است. پژوهشگران یاد آوری می‌کنند که چاقی در دوران حاملگی شاید بعلت مشکلات وزنی دراز مدت شود که یکی از آنها زایمان زودرس است. آنها پیشنهاد می‌کنند که زنان به محض بارداری یا پس از مدت کوتاه از بارداری برای کنترل وزن خود با کارشناسان مشورت کنند. بنا به گفته این محققین، زنانی که افزایش وزن خود را تحت نظر دارند در واقع از مشکلات بعدی پیشگیری می‌کنند.

کارشناسان برای زنانی که وزن معمولی دارند، افزایش وزن بین 11 تا 15 کیلوگرم را در دوران بارداری توصیه می‌کنند. زنانی که دچار اضافه وزن هستند نباید بیش از 6 تا 11 کیلوگرم اضافه کنند و آنهایی که چاق هستند بین 5 تا 9 کیلو را نباید بیشتر به وزنشان اضافه شود. زنانی که بیش از حدود ذکر شده وزن اضافه می‌کنند معمولا بر این باورند که «برای دو نفر» می‌خورند. محققان به دریافته اند که این زنان در دوران بارداری کمتر ورزش می‌کنند، غذاهای سالم کمتری را برای خوردن انتخاب می‌کنند. در ضمن، زنانی که به مقدار توصیه شده وزن اضافه می‌کنند، معمولا برنامه غذایی دقیقی دارند و با دقت غذاهایشان را انتخاب می‌کنند. آنها با شروع بارداری، کالری غذایشان را افزایش نمی‌دهند و بیشتر از زمانی که باردار نبوده‌اند ورزش می‌کنند.

بنا بر نظر کارشناسان، زنانی که وزن طبیعی دارند، پس از بارداری نباید بیش از 300 کالری در روز به خوراکشان بیافزایند. و زنانی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند حتی کمتر از این باید به رژیم غذایی شان پس از بارداری بیافزایند. همچنین میزان متوسط تحرک بدنی 150 دقیقه در هر هفته است که معمولا میزان تحرک زنان چاق از این مقدار کمتر است.

منبع-http://fa.parsiteb.com