سعی کنید قبل از غذاخوردن به میزان وعده غذایی خود بیشتر دقت کنید و مراقب باشید در این زمینه زیاده روی نکنید وقتی غذای پرکالری میل می کنید باید مراقب باشید چه میزان کالری وارد بدنتان میکنید تا دچار اضافه وزن نشوید .

افزایش وزن با زیاد خوردن و تنظیم میزان وعده های غذایی با چشمان و آنچه که دوست می دارید کار بسیار ساده ای است. این مشکل زمانی که در رستوران ها غذا می خورید دو چندان می شود چرا که میزان غذای سفارش داده شده دست شما نیست و هر روز نیز بر اندازه آن افزوده می شود. ۲۰ سال پیش، میزان پاستای سرو شده در رستوران ها دو لیوان حاوی ۲۸۰ کالری بود اما امروز این مقدار به ۴ لیوان و مقدار ۵۸۰ کالری افزایش یافته است. پس بهتر است میزان وعده های غذایی خود را متعادل سازید.

زمانی که بیرون غذا می خورید، غذا کم سفارش دهید و یا غذای خود را با دوستان خود تقسیم کرده و یا مقداری از آن را با خود به خانه ببرید.

به برچسب ارزش مواد غذایی توجه کنید تا متوجه شوید چه مقدار از آن محصول می تواند به عنوان یک وعده غذایی محسوب شود. به میزان کالری دریافتی نیز توجه کنید.

حتما میزان وعده های غذایی حاوی غذاهای پر کالری همچون بیسکوییت ها، کیک ها و دیگر شیرینی جات، نوشابه ها، سیب زمینی سرخ کرده، روغن و چربی را محدود کنید.


گردآوری و تنظیم: سانتز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی


منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: گرسنگی در رژیم لاغری ممنوع !