طی چند روز اخیر و با ورود سامانه بارش زای جدید از غرب کشور اکثر نقاط غربی و شمالی یا یخ زدگی به همراه برف و کولاک مواجه شده است به همین خاطر رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور از مردم درخواست کرد که از جاده های پر تردد مانند کرج چالوس و… برای سفر عبور نکنند.رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور ب تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور از ترافیک نیمه سنگین در آزاد راه کرج_تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ نادر رحمانی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش‌های دریافتی از مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور، هم ‌اکنون در باند جنوبی آزاد راه کرج – تهران از پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره ترافیک نیمه سنگین و در سایر جاده‌ها و معابر کشور وضعیت ترافیکی عادی و روان گزارش شده است.

وی در ادامه افزود:‌ در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل در اکثر محورها و کرمان محورهای بافت – کرمان، کردستان محورهای سقز – دیواندره و سمندرجان – مریوان بارش برف و در استان بوشهر محور کنگان و غرب استان مازندران بارش باران گزارش شده است.

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور در پایان گفت: در استان‌های آذربایجان غربی، همدان، خراسان شمالی در اکثر محورها، خراسان رضوی محور قوچان – درگز، اردبیل محور خلخال – اسالم ، چهار محال و بختیاری گردنه چری و شاه منصوری، سمنان محورهای شاهرود – آزادشهر ، سمنان – فیروزکوه و شهمیرزاد – فولاد محله ، گلستان محور خوش ییلاق کولاک و یخ زدگی گزارش شده و تردد در این محورها با زنجیر چرخ امکانپذیر است. همچنین در استان زنجان محور ابهر – زنجان و زنجان – قزوین ، استان همدان در اکثر محور ها، استان اصفهان محور اصفهان – کاشان مه گرفتگی و کاهش دید و در سایر راه‌ها و محورهای مواصلاتی کشور وضعیت جوی آرام گزارش شده است.

منبع/مهر